تصمیمات اوپک پلاس سیاسی نیست

,
تصمیمات اوپک پلاس سیاسی نیست

تصمیمات اوپک پلاس برای کاهش تولید; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

وزیر انرژی عربستان سعودی بار دیگر تاکید کرد که ائتلاف اوپک پلاس تصمیمات خود را صرفاً بر مبنای اصول بازار استوار می کند. این گروه متهم به کاهش تولید به دلایل سیاسی شده است، به ویژه پس از کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز در ماه اکتبر. در حالی که روسیه به طور یکجانبه کاهش تولید خود را در فوریه اعلام کرد، انتظار می‌رود که گروه اوپک پلاس در کوتاه‌مدت سهمیه‌های خود را بدون تغییر نگه دارد.

وزیر انرژی عربستان سعودی با تکرار مواضع قبلی اوپک پلاس مبنی بر اینکه هنگام توافق بر سر سطح تولید نفت، به بازارها نگاه می کند، گفت: ائتلاف اوپک پلاس تصمیمات خود را بر اساس مبانی بازار نفت اتخاذ می کند، نه جهت گیری های سیاسی.

عبدالعزیز بن سلمان گفت: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس که توسط عربستان سعودی و روسیه رهبری می شود، سیاسی نیست. وی افزود: اوپک پلاس به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا در صورت لزوم سهمیه تولید خود را تعدیل کند.

پس از توافق اکتبر گذشته برای کاهش سهمیه‌ها به میزان 2 میلیون بشکه در روز از نوامبر، چندین تولیدکننده اوپک پلاس از تصمیم این گروه دفاع کردند که به نظر پاسخی هماهنگ به انتقاد آمریکا از کاهش تولید بود. دولت ایالات متحده هشدار داد که تصمیم عربستان سعودی همراه با روسیه برای هدایت اوپک پلاس به سمت کاهش تولید نفت، عواقبی خواهد داشت.

اخیراً، برخی مقام های رسمی اعلام کرده اند که اوپک پلاس قصد ندارد اهداف تولید نفت خود را پس از اعلام کاهش تولید روسیه در ماه مارس تغییر دهد.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه 10 فوریه گفت مسکو تولید نفت خود را در ماه مارس 500000 بشکه در روز در نتیجه تحریم های غرب و سقف قیمت نفت خام کاهش خواهد داد. یک هفته قبل، اوپک پلاس اهداف تولید خود را بدون تغییر حفظ کرد.

منبع: oil price

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *