افزایش تولید نفت اوپک در دسامبر

,
افزایش تولید نفت اوپک در دسامبر

به گزارش بازار نفت و گاز، طبق نظرسنجی بلومبرگ: تولید اوپک در ماه دسامبر 150/000 بشکه در روز نسبت به ارقام نوامبر افزایش یافت و نیجریه نقش مهمی در این افزایش دارد.

نیجریه که دهه‌ها با دزدی نفت دست و پنجه نرم می‌کند، گفته است که به طور موثری این فعالیت‌های سرکش را سرکوب کرده است و به این کشور اجازه می‌دهد تولید واقعی نفت خود را افزایش دهد.

در ماه اکتبر، مقامات نیجریه یک اتصال غیرقانونی زیر آب 2.5 مایلی از پایانه صادراتی Forcados نیجریه کشف کردند. شرکت نفت دولتی NNPC در آن زمان اعلام کرد که حدود 9 سال به طور ناشناخته کار می کرد. در حالی که نیجریه چندین دهه از خط لوله مستقر در زمین اطلاع داشت.

طبق نظرسنجی، نیجریه حدود 600/000 بشکه در روز نفت خام را از دست می دهد. اما برای ماه دسامبر، نظرسنجی بلومبرگ نشان می دهد که تولید نفت خام نیجریه به بالاترین میزان در هشت ماه گذشته یعنی 1.35 میلیون بشکه در روز رسیده است. نیجریه تولید نفت خام خود را با استخدام شرکت‌های امنیتی برای جلوگیری از دزدی نفت تقویت کرده‌ است‌.

تولید نفت خام اوپک همچنان از سهمیه های تعیین شده خود عقب است آخرین گزارش ماهانه بازار نفت نشان می دهد که در نوامبر 744/000 بشکه در روز کاهش یافت ولی در ماه دسامبر 150/000 بشکه در روز افزایش یافت.

در ماه نوامبر، تولید عربستان سعودی 404/000 بشکه در روز کاهش یافت و در دسامبر به 10.474 میلیون بشکه در روز رسید. امارات متحده عربی، کویت و عراق نیز شاهد کاهش تولید در ماه نوامبر بودند که تولید این گروه را به 28.826 میلیون بشکه در روز رساند که کمترین میزان از ژوئن است. 800000 بشکه در روز کمتر از هدف بود.

گروه بزرگتر اوپک پلاس برای کاهش ۲ میلیون بشکه ای اهداف تولید خود در ماه نوامبر اقدام کرد. حدود 1.27 میلیون بشکه در روز از اعضای اوپک تامین خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *