کاهش تولید 80 هزار بشکه ای نفت اوپک پلاس

, ,
کاهش 80 هزار بشکه ای نفت اوپک پلاس

کاهش تولید 80 هزار بشکه ای نفت اوپک پلاس در ماه فوریه

تازه ترین بررسی پلتس نشان می دهد افزایش اندک تولید نفت روسیه نتوانست کاهش تولید آنگولا، عراق و قزاقستان در ماه فوریه را جبران کند و در پی آن باعث کاهش تولید اوپک پلاس به میزان 80 هزار بشکه در روز شده است.

بر اساس این بررسی و تحقیق، مجموع تولید 13 عضو اوپک در ماه فوریه 60 هزار بشکه در روز نسبت به ژانویه کاهش یافت، در حالی که تولید گروه غیر اوپک به رهبری روسیه 20 هزار بشکه در روز در مقایسه با ژانویه کاهش داشته است.

بر اساس بررسی های پلتس تولید نفت روسیه در ماه فوریه 10 هزار بشکه در روز افزایش داشته و به 9.86 میلیون بشکه در روز رسیده است.

روسیه اعلام کرده است که در واکنش به تحریم های غرب، تولید نفت خود را 500 هزار بشکه در روز در ماه مارس کاهش می دهد – اقدامی که ممکن است بر سطح صادرات نفت و سوخت این کشور تاثیر بگذارد.

با این وجود، پس از آنکه روسیه اعلام کرده است که تولید خود را کاهش می دهد، اوپک پلاس گفته است که تصمیمی برای تغییر سیاست های تولید ندارد.

بررسی‌های دیگر نشان داد که به لطف افزایش عرضه نفت نیجریه تولید این کارتل در ماه فوریه نسبت به ژانویه افزایش یافته است.

نظرسنجی بلومبرگ در هفته گذشته نشان داد که اوپک تولید نفت خام خود را در ماه فوریه 120 هزار بشکه در روز افزایش داد و در بحبوحه افزایش تولید نیجریه که همچنان بسیار کمتر از سهمیه اوپک پلاس این کشور آفریقایی است، قرار دارد.

اوپک پلاس همچنین تخمین می زند که تولید اوپک در ماه فوریه 150000 بشکه در روز نسبت به ژانویه افزایش یافته است.

در حالی که بازار منتظر انتشار رسمی ارقام اوپک پلاس است، رهبران این ائتلاف ، روسیه و عربستان سعودی، در جریان سفر وزیر خارجه عربستان سعودی به مسکو در روز پنجشنبه متعهد شدند به همکاری نزدیک در زمینه سیاست نفتی در این گروه ادامه دهند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از گفتگو با شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امور خارجه روسیه، بیان کرد ما بر آمادگی متقابل برای هماهنگی بیشتردر اوپک پلاس تاکید کرده ایم.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *