سیاست تولید نفت اوپک پلاس تغییر نخواهد کرد

, ,
سیاست تولید نفت اوپک پلاس تغییر نخواهد کرد

سیاست تولید نفت اوپک پلاس تغییر نخواهد کرد; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

منابع آگاه فاش کردند، اوپک پلاس در نشست اول فوریه سیاست نفتی خود را تغییر نخواهد داد. 5 منبع اوپک پلاس روز سه‌شنبه گفتند که با افزایش تقاضای چین قیمت نفت افزایش می یابد و نگرانی‌ها در مورد تورم و کندی اقتصاد جهانی متعادل می‌شود.

وزیران سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش به رهبری روسیه،که در مجموع به عنوان اوپک پلاس شناخته می شود، روز اول فوریه به صورت مجازی تشکیل جلسه می دهند. این هیئت که کمیته نظارت مشترک اوپک (JMMC) نام دارد، می تواند در صورت لزوم، تشکیل جلسه کامل اوپک پلاس را درخواست کند.

این نشست در حالی برگزار می شود که با امید به بهبود تقاضا چین قیمت نفت در سال 2023 به 90 دلار در هر بشکه افزایش یابد، در حالی که اتحادیه اروپا و گروه 7 قرار است سقف قیمت نفت خام روسیه و محصولات پالایشی را از 5 فوریه اعمال می کنند.

پنج منبع اوپک پلاس به رویترز گفتند که کمیته نظارت مشترک اوپک در مورد چشم انداز اقتصادی و مقیاس تقاضای چین بحث خواهد کرد و بعید است که تغییراتی در سیاست فعلی تولید نفت انجام دهد.

یکی از منابع آگاه گفت : مطمئنا در مورد اقتصاد چین و تورم بحث خواهیم کرد. در واقع این نشست اوپک پلاس نیست بلکه فقط یک کمیته مشترک نظارتی بدون تصمیم یا توصیه خواهد بود.

سهیل المزروعی وزیر انرژی امارات متحده عربی با تکرار اظهارات قبلی الکساندر نواک همتای روسی خود گفت، که بازار متعادل است. هر دو وزیر در کمیته مشترک نظارتی که توسط نواک و عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان ریاست مشترک دارد حضور دارند.

یکی دیگر از منابع اوپک پلاس گفت : اکنون اوپک پلاس تا حدودی احساس راحتی کرده است ،زیرا زمان دشوار تاثیر کووید را پشت سر گذاشته ولی وضعیت ژئوپلیتیکی و بهبود چین باعث نوسانات می شود.

اوپک پلاس، خشم ایلات متحده و سایر کشورهای غربی را برانگیخت آن هم در شرایطی که در ماه اکتبر تصمیم گرفت تولید خود را به میزان 2 میلیون بشکه در روز به جای تولید بیشتر برای کاهش قیمت سوخت و کمک به اقتصاد جهانی ، در نوامبر تا 2023 کاهش دهد . در آخرین نشست که در دسامبر برگزار شد این گروه سیاست تولید را بدون تغییر حفظ کرد و تا ژوئن نیز برنامه ای برای تشکیل جلسه ندارد.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *