تمایل اوپک پلاس برای تامین نفت جهان

,
تمایل اپک پلاس برای تامین نفت جهان

تامین نفت جهان توسط اوپک پلاس

وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد اوپک پلاس مایل است نفت مورد نیاز جهان را تامین کند و این گروه همواره آماده متوازن کردن بازارها خواهد بود.

به گزارش بازار نفت و گاز، سهیل المزروعی در کنفرانسی در ابوظبی اظهار کرد: اوپک پلاس برای متوازن کردن عرضه و تقاضای نفت، همواره یک سازمان فنی قابل اطمینان خواهد ماند. اگر لازم باشد، کافی است فقط یک تماس تلفنی انجام دهیم.

آموس هوچ استاین، فرستاده انرژی آمریکا اظهار کرد: قیمت گذاری انرژی باید به صورتی باشد که که امکان رشد اقتصادی و سرمایه گذاری بیشتر مورد نیاز در بخش نفت و گاز را فراهم کند. این مقام آمریکایی که در همین کنفرانس صحبت می کرد، خاطرنشان کرد: رابطه بین آمریکا و امارات متحده عربی، محکم، پابرجا و بادوام است.

اوپک پلاس در ماه اکتبر کاهش چشمگیر تولید نفت از نوامبر را تصویب کرد. این تصمیم با وجود درخواست واشنگتن برای عدم کاهش تولید گرفته شد و باعث شد دولت آمریکا، آن را تصمیم غیرمنتظره کوته‌بینانه‌ای توصیف کند. تولیدکنندگان اوپک پلاس پس از این که آمریکا، عربستان سعودی را متهم کرد کشورهای این گروه را مجبور کرده است با کاهش تولید موافقت کنند، به حمایت از ریاض برخاستند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی روز دوشنبه گفت: عربستان سعودی و امارات متحده عربی که دو تولیدکننده بزرگ نفت جهان هستند، تولید و پالایش نفت را افزایش داده و در زمینه هیدروژن پاک کار  می‌کنند. ما و امارات متحده عربی تولیدکنندگان نمونه خواهیم بود.

بر اساس گزارش رویترز، سلطان الجابر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) پیش‌تر اظهار کرده بود: به دلیل افت طبیعی، کاهش سرمایه گذاری هیدروکربن ممکن است به از دست رفتن پنج میلیون بشکه در روز تولید سالانه از سطح فعلی عرضه منتهی شود. دنیا به حداکثر کردن عرضه انرژی و کاهش آلایندگی نیاز دارد.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *