کاهش تولید اوپک پلاس به نفع قیمت نفت بوده است

,
کاهش تولید اوپک پلاس به نفع قیمت نفت بوده است

“جف کوری” تحلیلگر ارشد کامودیتی در بانک گلدمن ساکس معتقد است کاهش تولید اوپک پلاس به تدریج تاثیر مثبت خود را بر قیمت نفت آشکار کرده است. “کوری” در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی در پاسخ به این سوال که آیا روند صعودی قیمت نفت در بازارهای بین المللی آغاز شده است، گفت: آنچه ما شش ماه منتظرش بودیم بالاخره شروع شده است.

وی افزود: ذخایر نفت در حال کاهش است، تقاضای چین به 15.9 میلیون بشکه در روز بازگشته است، اسپرد زمانی در حال کاهش است همه اینها نشانه هایی از تشکیل مجدد ساختار گاوی بازار نفت است. با این حال، “کوری” گفت: “سرمایه گذاران هنوز به طور کامل به بازار نفت بازنگشته اند و این یک رالی صعودی جذاب برای سرمایه گذاران نیست چون نفت هنوز بخش مهمی از پرتفوی سرمایه گذاری آنها نشده است.”

سناریوی اصلی گلدمن ساکس برای قیمت نفت تا پایان امسال 86 دلار در هر بشکه است و تا سال آینده محدوده 90 دلار خواهد رسید. اما ابهامات زیادی هنوز در بازار وجود دارد، زیرا افزایش عرضه ایران، روسیه و ونزوئلا می تواند تعادل بین عرضه و تقاضای نفت را برهم بزند و سرمایه گذاران بازار را متضرر کند. از سوی دیگر تقاضای نفت نیز چشم انداز چندان روشنی ندارد.

با این حال، “کوری” پیش بینی می‌کند که در طول سه ماهه سوم امسال ذخایر جهانی نفت خام با کاهش 1.8 میلیون بشکه در روز روبرو شود. این عامل مهمی است که می تواند قیمت نفت را بار دیگر به بالای 80 دلار برساند.

نفت خام برنت روز سه‌شنبه به بالای ۷۹ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت در ماه‌های اخیر برای معیار بین‌المللی نفت است، اگرچه هنوز حدود ۲۰ دلار در هر بشکه از قیمت‌های سال گذشته پایین‌تر است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *