کاهش تولید اوپک در ماه ژانویه

, ,
کاهش تولید اوپک در ماه ژانویه

کاهش تولید اوپک; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

تازه ترین گزارش ماهانه اوپک از بازار نفت نشان می دهد تولید 13 کشور عضو این سازمان در ماه ژانویه نسبت به دسامبر با افت 49 هزار بشکه در روز روبرو شده است. علت اصلی کاهش تولید اوپک در این مدت، افت 156 هزار بشکه در روز تولید عربستان بزرگترین تولیدکننده سازمان بوده است. تولید نفت خام اوپک در این مدت با 49 هزار بشکه کاهش به 28.88 میلیون بشکه در روز رسیده است.

تولید عربستان با 156 هزار بشکه کاهش به کمتر از 10.319 میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم بیشتر از 100 هزار بشکه کمتر از سهمیه 10.478 میلیون بشکه در روز این کشور است که از سوی اوپک پلاس تعیین شده است.

با این حال، عربستان در گزارشی به اوپک اعلام کرده است که تولید نفت این کشور در ماه ژانویه به 10.453 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به دسامبر 17 هزار بشکه در روز افزایش نشان می دهد.

بر اساس اعلام منابع اوپک، نیجریه و آنگولا تولید نفت خود را در این مدت به ترتیب 65 و 47 هزار بشکه در روز افزایش داده اند. این بیشترین افزایش تولید در بین اعضای اوپک به شمار می رود. تحقیق و بررسی رویترز نیز نشان می دهد تولید اوپک در ماه ژانویه روزانه به 28.87 میلیون بشکه در روز رسیده که این رقم نسبت به دسامبر 50 هزار بشکه کاهش داشته است.

به گزارش رویترز، تولید 10 کشور عضو اوپک که بخشی از ائتلاف اوپک پلاس هستند، 920 هزار بشکه کمتر از هدف ژانویه بوده است.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *