مخالفت دبیر کل اوپک با افزایش تولید نفت

, ,
مخالفت دبیر کل اوپک با افزایش تولید نفت

مخالفت دبیر کل اوپک با افزایش تولید نفت; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

دبیر کل اوپک در اظهاراتی از تصمیم اکتبر اوپک پلاس برای کاهش 2 میلیون بشکه ای تولید نفت حمایت کرد. هیثم الغیث دبیر کل اوپک روز دوشنبه در حاشیه کنفرانس انرژی هند گفت: تصمیم جمعی برای کاهش تولید در ماه اکتبر اقدام درستی بود و باید به اوپک پلاس به خاطر نقش سازنده اش در حمایت از ثبات در بازار جهانی انرژی اعتبار لازم داده شود.

وی در ادامه افزود: گروه 20 و مصرف کنندگان بزرگ سراسر جهان از اقدامات ما از سال 2020 تاکنون ستایش و تقدیر کرده اند. اوپک پلاس سال گذشته توافق کرد تا هدف تولید خود را به میزان 2 میلیون بشکه در روز، یعنی حدود 2 درصد از تقاضای جهانی، از نوامبر تا پایان سال 2023 با هدف حمایت از بازار کاهش دهد.

تصمیم اکتبر در ابتدا با انتقاد شدید ایالات متحده و سایر کشورهای غربی مواجه شد، اما پویایی بازار از آن زمان نشان داد که کاهش ها محتاطانه بوده و قیمت نفت از بالاترین سطح بالای 100 دلار در سال 2022 نزدیک به 85 دلار در هر بشکه رسید.

پیام اصلی نشست هیئت اوپک پلاس که چهارشنبه گذشته تشکیل شد این بود که این گروه تا پایان توافق در سال 2023 در مسیر خود باقی خواهد ماند. عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی روز شنبه گفت که نسبت به هرگونه افزایش تولید در شرایط فعلی محتاط است.

الغیث گفت: مادر اوپک پلاس همیشه بازار از جمله تقاضا را به دقت زیر نظر داریم، زیرا پس از باز شدن اقتصاد چین بازار در حال تحول است. معتقدیم که اعتماد زیادی به اوپک پلاس و تصمیمات آن وجود دارد، جایی که بارها و بارها ثابت کرده ایم که آماده ایم فوراً وارد عمل شده و به ماهیت پویای بازار پاسخ دهیم.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *