پیشنهاد پاکستان برای خرید نفت 50 دلاری روسیه

,
خرید نفت 50 دلاری روسیه

خرید نفت 50 دلاری روسیه

رسانه ها روز یکشنبه گزارش دادند پاکستان در تلاش است تا نفت روسیه را به قیمت 50 دلار در هر بشکه بخرد، قیمتی که 10 دلار کمتر از سقف قیمت G7 خواهد بود. علت اصلی پیشنهاد 50 دلاری پاکستان برای خرید نفت روسیه آن است که اسلام اباد با بحران نقدینگی اقتصادی و ذخایر خارجی دست و پنجه نرم می کند.

پاکستان از واردات انرژی با هزینه های پایین ناامید است، زیرا این کشور با افزایش شدید قیمت نفت و گاز در سال گذشته و کاهش ذخایر ارزی آن، برای واردات انرژی با مشکل مواجه بوده است.

خرید بالقوه 50 دلاری نفت از روسیه 10 دلار کمتر از سقف قیمتی G7 برای نفت خام مسکو خواهد بود، که زیر آن همچنان محموله ها برای برخورداری از خدمات بیمه و تامین مالی شرکت های غربی ترخیص می شوند.

بر اساس گزارشی که در The News منتشر شده است، روسیه باید قبل از پاسخ به درخواست پاکستان برای نفت خام روسیه با تخفیف زیاد، ابتدا تشریفاتی مانند هزینه‌های حمل و نقل، بیمه و نحوه پرداخت را ترتیب داده و تکمیل کند.

گزارش‌های قبلی گفته بود که پاکستان امیدوار به “تخفیف‌های خوب” از روسیه است.

بر اساس گزارش اکسپرس تریبون، روسیه، به نوبه خود، در ابتدا مطمئن نبود که آیا پاکستان می خواهد به یک معامله نفتی ادامه دهد یا خیر. در پی دیدار اخیر مقامات روسیه و پاکستان، روسیه از پاکستان خواسته است تا یک محموله را به عنوان نمونه آزمایشی خریداری و وارد کند.

پاکستان با واردات یک محموله، هزینه محموله نفتی زمینی از روسیه را آزمایش خواهد کرد.

گزارش های دیگر هفته گذشته اعلام کردند که اولین محموله از روسیه (محموله ای برای برآورد هزینه ها و “اعتماد” بین طرفین) ممکن است تا ماه آینده از روسیه خارج شود. پاکستان تاکنون واردکننده اصلی نفت و گاز روسیه نبوده است.

بسیاری از مشتریان بزرگ در آسیا به مکانیسم سقف قیمت نپیوسته‌اند، اما برای مثال، چین و هند – خریداران بزرگ نفت خام روسیه در حال حاضر – خواستار تخفیف‌های بیشتر برای نفت روسیه هستند.

در همین حال، بحران اقتصادی و انرژی پاکستان در ماه‌های اخیر عمیق‌تر شده است زیرا این کشور آسیای جنوبی در تلاش برای مذاکره برای یک قرارداد جدید برای وام با صندوق بین‌المللی پول (IMF) است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *