بررسی بازار پلی اتیلن، با چگالی بالا و پایین

بررسی بازار پلی اتیلن، با چگالی بالا و پایین

افزایش تقاضا و ذخیره سازی LDPE  

قیمت LDPE در هفته منتهی به ۳۰ آگوست در آسیا به دلیل افزایش مذاکرات برای پر کردن ذخایر اندکی افزایش یافت و بازار این محصول بازار باثباتی بود. بعضی از انواع این محصول با کاهش عرضه مواجه شده بود که پیشنهاد برای تامین کالای مورد نیاز، افزایش عرضه در بازار دیده می‌شد و بعضی از خریداران برای خرید پیش قدم شده بودند. احیا و بازیافت بازار فرآورده‌های پایین دست به کندی صورت می‌گرفت و مصرف کنندگان نهایی فقط محصولات نهایی را خریداری می‌نمودند.

تبدیل کنندگان نهایی برای پرداخت و خرید رزین دچار تردید بودند و میزان معاملات انجام شده در این خصوص اندک بود. قیمت نفت آیس برنت در این روز افزایش یافت و به ۸۵.۶۴ دلار در هر بشکه رسید. پلتس قیمت LDPE را براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا ۱۰۲۰ دلار در هر تن و براساس ترم تحویل CFR جنوب آسیا ۱۰۳۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود.

بررسی بازار LDPE و HDPE بازیافت شده | هفته دوم آگوست ۲۰۲۳

تعمیرات واحد‌های پلی اتیلن در عربستان 

قیمت HDPE در بازار آسیا در روز ۳۰ آگوست به دلیل تقاضای بالا برای خرید و ذخیره سازی بازاری، افزایشی بود. در روز ۳۰ آگوست نفت برنت افزایش یافت و به ۸۵.۶۴ دلار در هر تن رسید. شرکت Eastern Petrochemical یا شرق در عربستان سعودی یک واحد تولید پلی اتیلن خطی با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال و یک واحد HDPE را نیز با ظرفیت مشابه از ماه اکتبر به مدت ۴۰ روز تحت تعمیرات قرار خواهد داد.

پلتس قیمت ورق HDPE را بر روی ۹۹۰ دلار در هر تن براساس ترم تحویل CFR خاور دور ارزیابی نمود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت. قیمت این محصول براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا با ۱۰ دلار افزایش بر روی ۱۰۴۰ دلار در هر تن ارزیابی شد. قیمت‌ها با شرایط تحویل CFR جنوب آسیا به ۱۰۶۰ دلار در هر تن رسید.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *