بررسی بازار پلی استایرن و اکرونیتریل در هفته پایانی ماه می 

بازار پلی استایرن و اکرونیتریل

ثبات بازار پلی استایرن در آسیا و اروپا

قیمت های فروش آنی پلی‌ استایرن برای مصارف عمومی بر اساس ارزیابی های پلتس در روز ۳۱ می نسبت به هفته گذشته با ثبات بود و تغییری در بر نداشت و بر روی ۱۶۱۰ دلار در هر تن تثبیت شد. 

پلی استایرن فشرده شده برای فروش آنی در شمال غرب اروپا نیز در این روز نسبت به هفته قبل تغییری نداشت و بر روی ۱۷۱۰ دلار تثبیت گردید. بازار پلی استایرن آسیا در هفته پایانی ماه می کاملاً با ثبات بود و فقط قیمت پلی استایرن برای مصارف عمومی GPPS بر اساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافت و به ۱۱۴۰ دلار در هر تن رسید. 

پلتس، قیمت پلی استایرن برای مصارف عمومی در چین را در هفته پایانی ماه می بدون تغییر نسبت به هفته قبل بر روی ۱۱۰۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود. پلتس قیمت پلی استایرن فشرده شده HIPS را در چین بدون تغییر نسبت به هفته قبل بر روی ۱۲۰۵ دلار در هر تن و در جنوب شرق آسیا نیز بدون تغییر بر روی ۱۲۴۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود. 

در بازارهای بالا دست قیمت مونومر استایرن اندکی افزایش قیمت مشاهده شد ولی تاثیر چندانی بر روی قیمت پلی استایرن نگذاشت. قیمت استایرن مونومر با ۲۰ دلار افزایش در هر تن به ۹۷۱ دلار در هر تن در هفته پایانی ماه می رسید.

کاهش قیمت آکرونیتریل در اروپا و آسیا 

قیمت آکرونیتریل در بازار اروپا در هفته منتهی به ۳۰ ماه می کاهش یافت که دلیل آن کاهش مستمر تقاضا برای این محصول در اروپا بوده است. پلتس قیمت این محصول را در ارزیابی های خود با ۲۰ دلار کاهش برروی ۱۳۵۰ دلار در هر تن تثبیت نمود. 

قیمت آکرونیتریل در ارزیابی پلتس براساس ترم تحویل CIF برای فروش آنی در روز ۳۰ می با ۲۰ دلار کاهش نسبت به هفته قبل به ۱۳۵۰ دلار در هر تن رسید. ابن ارزیابی قیمتی براساس متوسط پیشنهاداتی بود که تا حد ۱۲۰۰ دلار در هر تن پایین آمد و از سوی دیگر تا۱۴۰۰ دلار و یا حتی ۱۵۰۰ دلار در هرتن بالا رفت.

بازاراکرونیتریل در آسیا در هفته منتهی به ۳۰ ماه می کاهش یافت که دلیل آن تقاضای اندک از سوی بازارهای پایین دست و افزایش ظرفیت بود. در شروع سه ماهه سوم سال جاری میلادی قرار است یک واحد تولید آکرونیتریل با ظرفیت ۲۶۰ هزار تن در سال در چین افتتاح شود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.spglobal.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *