افزایش احتمالی قیمت نفت به 100 دلار در سه ماه جاری

افزایش احتمالی قیمت نفت به 100 دلار در سه ماه جاری

انرژی اسپکتس پیش بینی کرد: افزایش احتمالی قیمت نفت به 100 دلار در سه ماه جاری
به گفته آمریتا سن، تحلیلگر ارشد نفت در Energy Aspects، پس از اعلام کاهش شدید تولید اوپک پلاس، نفت این پتانسیل را دارد که تا اواخر سه ماهه جاری به 100 دلار در هر بشکه برسد.

دیدگاه قبلی وی این بود که نیمه دوم سال قیمت نفت “بسیار صعودی” خواهد بود و تا زمانی که اقتصاد جهانی انعطاف پذیر باشد، نفت را به 100 دلار خواهد رساند.
ولی اکنون وی در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: اکنون این حرکت بالاتر می تواند زودتر اتفاق بیفتد، از جمله اواخر سه ماهه دوم 2023 میلادی.
در حالی که کاهش غیرمنتظره تولید اوپک پلاس در روز یکشنبه برخی از تحلیلگران را بر آن داشت تا تخمین های نفت 100 دلاری را بار دیگر مطرح کنند، سناریوی “سن” در مورد رسیدن قیمت ها به این هدف در این سه ماهه سریعتر از بسیاری از چشم انداز های دیگر است.

گلدمن ساکس پیش بینی خود را برای نفت خام برنت در سال 2024 از 97 دلار به 100 دلار در هر بشکه افزایش داد. برنت روز دوشنبه بیش از 8 درصد افزایش یافت و به 86.44 دلار رسید.
وی افزود: در چین، تقاضا به آرامی در حال بهبود است.من فکر می کنم توانایی شرق برای مقاومت در برابر قیمت های بالای نفت بسیار بیشتر از غرب است.

اختصاصی بازار نفت گاز پترویشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *