قیمت آمونیوم فسفات چقدر است؟

قیمت آمونیوم فسفات

قیمت آمونیوم فسفات چقدر است؟ کود دی امونیوم فسفات در ایران به ازای هر کیلو ۵۵ هزار تومان فروخته می شود. قیمت نقطه ای دی آمونیوم فسفات ایالات متحده (در منطقه خلیج فارس) در سطح فعلی 631.00 است که از 625.00 در ماه گذشته و از 699.38 یک سال قبل کاهش یافته است. این تغییر 0.96 درصد نسبت به ماه گذشته و -9.78 درصد نسبت به یک سال قبل است.

قیمت آمونیوم فسفات

آمونیوم فسفات در ایران به صورت خرده فروشی حدود یک میلیون و صد هزار تومان معامله می شود. این نرخ برای قیمت خرده فروشی است. قیمت عمده این محصول حدود 900 الی 1 میلیون تومان است.

فسفات آمونیوم چیست؟

فسفات آمونیوم نمک آمونیاک و اسید فسفریک است. با فرمول شیمیایی (NH4)3PO4، فسفات آمونیوم به صورت پودر کریستالی یافت می شود و در آب محلول است. فسفات آمونیوم، دی‌بازیک نمونه‌ای از ترکیبی است که در آن دو اتم هیدروژن قابل تعویض وجود دارد، در حالی که نمونه تک‌بازیک تنها یک اتم هیدروژن برای اهدا به باز در واکنش اسید-باز آمونیوم و فسفات دارد.

فسفات آمونیوم یک ترکیب معدنی با فرمول (NH4)3PO4 است. این نمک آمونیوم اسید اورتوفسفریک است. یک “نمک مضاعف” مرتبط، (NH4)3PO4.(NH4)2HPO4 نیز شناخته شده است. اما استفاده از آن غیرعملی است. هر دو نمک تری آمونیوم آمونیاک را تولید می کنند. برخلاف ماهیت ناپایدار نمک های تری آمونیوم، دی آمونیوم فسفات (NH4)2HPO4 و نمک مونوآمونیم (NH4)H2PO4 مواد پایداری هستند که معمولاً به عنوان کود برای تأمین نیتروژن و فسفر ثابت گیاهان استفاده می شوند.

قیمت آمونیوم فسفات ایران

آمونیوم فسفات در ایران کیسه ای یک میلیون و صد هزار تومن قیمت دارد. قیمت خرده فروشی کود دی امونیوم فسفات در ایران به ازای هر کیلو ۵۵ هزار تومان است. معمولا امونیوم فسفات در کیسه های 20 کیلویی بسته بندی می شود. هر کیسه از این کود معادل 1.100.000 تومان است. قیمت عمده آمونیوم فسفات بین 900 هزار تومان یا یک میلیون تومان متفیر است. بسته به حجم خرید قیمت آن کاهش پیدا می کند.

قیمت آمونیوم فسفات جهانی

قیمت جهانی دی آمونیوم فسفات در منطقه خلیج فارس در سطح فعلی 631.00 دلار است. نرخ آمونیوم فسفات جهانی از 625.00 در ماه گذشته و از 699.38 یک سال قبل کاهش یافته است.

قیمت آمونیوم فسفات چقدر است

خواص آمونیوم فسفات

فسفات آمونیوم با خواص نمک مانند و ترکیباتی از جمله آمونیاک، در بسیاری از مناطق مختلف کاربرد دارد. یکی از اینها ممکن است شما را شگفت زده کند. اغلب در پخت به عنوان یک عامل خمیر کننده استفاده می شود. در این مثال، گرمای اجاق گاز باعث می‌شود که ترکیب به گاز تبدیل شود و تبخیر شود و محصولی هوادار و بدون باقی‌مانده آمونیاک باقی بماند. حتی به عنوان یک عنصر در بسیاری از محصولات پخته شده تجاری ذکر شده است.

کود آمونیوم فسفات

آمونیوم فسفات نه تنها می تواند به تغذیه انسان کمک کند، بلکه برای تغذیه گیاهان نیز استفاده می شود. سال‌هاست که به عنوان یک کود موثر با حلالیت خوب در آب و قابلیت انحلال سریع معرفی شده است. نه تنها این، بلکه دو پایه مولکولی آن، آمونیوم و فسفات، مواد معدنی حیاتی برای رشد سالم و پایدار گیاهان هستند. این کار را با کمک به گیاه کمک می کند تا بسیاری از مواد مغذی موجود در گیاه را به “بلوک های سازنده” رشد تبدیل کند.

علاوه بر این، کودهای حاوی فسفات آمونیوم اغلب به افزودن نیتروژن به خاک اطراف کمک می کنند و به رشد و توسعه ریشه کمک می کنند. حلالیت آن باعث آزاد شدن سریع در خاک می شود که به نفع گیاهان جدیدتر و گیاهانی است که نیاز به تجدید حیات دارند.

کاربرد آمونیوم فسفات

یک کاربرد کمتر شناخته شده اما به همان اندازه مهم از فسفات آمونیوم به عنوان یک ماده در خاموش کننده های شیمیایی خشک است. این نوع آنهایی هستند که معمولاً در مکان های پرکاربرد مانند خانه ها، ادارات و مدارس یافت می شوند. این نرم افزار از فسفات آمونیوم مونوبازیک استفاده می کند و هنگامی که روی آتش اسپری می شود، منبع سوخت را می پوشاند و به طور موثری شعله های آتش را خفه می کند. در امتداد همین خط، آن را نیز به عنوان یک جزء در برنامه های کاربردی بازدارنده شعله ضروری استفاده می شود.

ویژگی های آمونیوم فسفات

آمونیوم فسفات نمک آمونیاک و اسید فسفریک است. دارای فرمول (NH4)3PO4 است و از کاتیون های آمونیوم و آنیون فسفات تشکیل شده است. به صورت پودر کریستالی با مخلوط کردن محلول های غلیظ آمونیاک و اسید فسفریک یا افزودن آمونیاک اضافی به اسید فسفات (NH4)2(HPO4) به دست می آید. در آب محلول است و محلول آبی در هنگام جوشیدن آمونیاک را از دست می دهد و اسید فسفات (NH4) (H2PO4) تشکیل می شود.

فسفات آمونیوم به عنوان یک عنصر در برخی از کودها به عنوان منبع بالایی از نیتروژن عنصری استفاده می شود. همچنین به عنوان یک ضد شعله در ترکیبات ترموپلاستیک استفاده می شود.

ترکیب آمونیوم فسفات

آمونیوم فسفات نمکی است که از آمونیاک و فسفر تشکیل شده و فرمول شیمیایی آن (NH4)3PO4 است. با این حال، این نمک بسیار ناپایدار است و به دلیل ناپایداری بودن آن، دقیقاً نمکی نیست که ارزش تجاری زیادی داشته باشد. می تواند با ترکیب اسید فسفریک همراه با آمونیاک یا با افزودن آمونیاک بسیار بیشتر با اسید فسفات تشکیل شود.

فروش دی آمونیوم فسفات

دی آمونیوم فسفات عمدتاً به شکل گرانول های زرد یا قهوه ای به فروش می رسد. قیمت گرانول های زرد و قهوه ای آمونیوم فسفات کمی متفاوت است. برای خرید کود دی آمونیوم فسفات با ضمانت اصالت و بهترین قیمت دی آمونیوم فسفات می توانید با فروشگاه های فروش کودهای صنعتی تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *