روسیه سقف قیمت غرب را احمقانه خواند

,
روسیه سقف قیمت غرب را احمقانه خواند

به گزارش بازار نفت و گاز، قیمت نفت خام صبح جمعه به دلیل اخباری مبنی بر اینکه روسیه در حال بررسی کاهش تولید است، افزایش یافت. ولادیمیر پوتین به طور خلاصه از سقف قیمت غرب به عنوان “احمقانه” یاد کرد. پوتین: روسیه در تلافی می تواند تولید نفت خود را کاهش دهد.

قیمت نفت خام صبح روز جمعه با انتشار اخباری مبنی بر اینکه روسیه در حال بررسی کاهش تولید است، تقریباً یک درصد افزایش یافت. پس از آنکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به طور خلاصه سقف قیمت غرب را “احمقانه” خواند و تهدید کرد در اقدامی تلافی جویانه به کاهش تولید نفت می پردازد، قیمت نفت خام برنت صبح جمعه با 0.85 درصد افزایش به 76.80 دلار در ساعت 10:20 صبح به وقت شرقی رسید.

پوتین همچنین تاکید کرد که می تواند از فروش نفت به هر کشوری که در سقف قیمت “احمقانه” G7 شرکت می کند خودداری کند. پوتین گفت: «در مورد واکنش ما، من قبلاً گفته‌ام که به کشورهایی که چنین تصمیم‌هایی می‌گیرند نمی‌فروشیم. “

گروه 7 بر سر سقف قیمت 60 دلاری نفت خام روسیه به توافق رسید. این امر به هر کشوری امکان خرید نفت خام روسیه را می دهد. البته به جز اروپا، فقط تا زمانی که نفت را با قیمت کمتر از 60 دلار در هر بشکه خریداری کنند. کشتی‌های اتحادیه اروپا، G7 و استرالیا از حمل نفت خام روسیه که در سطوح بالاتر از سقف قیمت خریداری شده است، منع شده‌اند، و کارگزاران بیمه از این کشورها از پوشش محموله‌های روسیه که بیشتر از سقف خریداری شده است، منع شده‌اند.

با این حال، روسیه همچنان گرید ESPO خود را به خریداران در آسیا به قیمت بیش از سقف 60 دلار می‌فروشد، زیرا روش‌های حمل و نقل مورد استفاده به کشورهای امضاکننده سقف قیمت وابسته نیستند، و این نشان می‌دهد که حداقل در حال حاضر، روسیه راهی برای ارسال خود پیدا کرده است.

سقف قیمت از روز دوشنبه 5 دسامبر اجرایی شد، اما روسیه به سرعت آن را رد کرد و اعلام کرد که نفت خود را به هیچ کشوری که درگیر سقف قیمتی است نخواهد فروخت. امروز پوتین می‌گوید که این کشور حتی می‌تواند تولید خود را کاهش دهد. اقدامی که می‌تواند باعث افزایش قیمت نفت شود و درآمد روسیه را حتی در صورت کاهش فروش افزایش دهد. در حالی که قیمت نفت خام صبح جمعه افزایش یافت، قیمت برنت در هفته به میزان قابل توجهی کاهش یافت و از روز یکشنبه تقریباً 9 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *