احتمال افزایش قیمت بنزین در آمریکا

احتمال افزایش قیمت بنزین در آمریکا

احتمال افزایش قیمت بنزین در آمریکا

قیمت بنزین در آمریکا طی هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن اندکی افزایش داشته و تحلیلگران اکنون هشدار می دهند که کاهش تولید غیرمنتظره اوپک پلاس می تواند بر تورم تأثیر بگذارد.

شبکه سی ان ان اعلام کرد :کاهش تولید 1.6 میلیون بشکه ای اوپک پلاس در روز یکشنبه منجر به افزایش فوری قیمت‌ های بنزین در معاملات آتی شد که به سرعت مصرف‌ کنندگان را در بر می گیرد.

قیمت عمده فروشی بنزین صبح روز دوشنبه در آمریکا 3.14 درصد افزایش یافت. در همین حال، انجمن ملی خودروی آمریکا، میانگین ملی قیمت هر گالن بنزین در پمپ بنزین ها را 3.506 دلار اعلام کرد که از 3.439 دلار یک هفته قبل بیشتر بود.

تام کلوزا، تحلیلگر ارشد انرژی به سی ان ان گفت “به نظر من، اوپک با این کار هیولای تورم را بیدار می کند. کاخ سفید باید از این اقدام شوکه و عصبانی شده و محاسبات را برای مدتی تغییر ‌دهد.

کلوزا اگرچه ترس از افزایش قیمت‌ ها را در میان ‌مدت رد کرد، اما هشدار داد قیمت‌ ها در پمپ بنزین ها می ‌تواند در یک بازه زمانی کوتاه به 3.90 دلار برسد.

هفته گذشته، پیش از اعلام اوپک پلاس، قیمت بنزین روند افزایشی خود را آغاز کرد و تحلیلگران تقاضای بالا و عرضه پایین را مقصر دانستند.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در هفته منتهی به 24 مارس، ذخایر بنزین از 229.6 میلیون بشکه به 226.7 میلیون بشکه کاهش یافت، در حالی که تقاضا اندکی افزایش یافت.

بر اساس هشدار آژانس بین‌ المللی انرژی مبنی بر اینکه کاهش اوپک پلاس می‌ تواند به بحران تورم دامن بزند، قیمت نفت ممکن است به روند صعودی خود ادامه دهد.

در این میان، تحلیلگران مختلف هشدار می دهند که نفت ممکن است تا ژوئن به 100 دلار برسد و فشار بیشتری بر مصرف کنندگان در فصل تابستان وارد کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *