کاهش شدید قیمت بنزین آمریکا

,
کاهش شدید قیمت بنزین آمریکا

به گزارش بازار نفت و گاز، کاهش شدید قیمت بنزین در آمریکا ادامه دارد. میانگین ملی قیمت بنزین ایالات متحده در روز دوشنبه به 3.403 دلار در هر گالن کاهش یافت.

قیمت دیزل نیز در حال کاهش است و در هفته گذشته 13.6 سنت کاهش یافته و اکنون به 5.06 دلار در هر گالن رسیده است. قیمت بنزین در واقع کمتر از قیمت 12 ماه پیش است.

پاتریک دی هان، رئیس تجزیه و تحلیل نفت در GasBuddy گفت: برای اولین بار در 670 روز، میانگین ملی قیمت بنزین به کمتر از سطح سال قبل خود رسید و برای چهارمین هفته متوالی به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه رسید.

پس از یک ماه صعود بی امان، میانگین ملی قیمت بنزین ایالات متحده کاهش یافته است و با 16 سنت کاهش نسبت به هفته گذشته به 3.403 دلار در هر گالن در روز دوشنبه مطابق با AAA رسیده است. قیمت بنزین در حال حاضر 43 سنت در 30 روز گذشته کاهش یافته است و تنها 1.01 دلار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

با این حال، داده های GasBuddy که از بیش از 11 میلیون گزارش قیمت جداگانه جمع آوری شده است که بیش از 150000 پمپ بنزین در سراسر کشور را پوشش می دهد، نشان می دهد که قیمت بنزین در واقع کمتر از قیمت 12 ماه پیش است.

پاتریک دی هان، رئیس تجزیه و تحلیل نفت در GasBuddy گفت: برای اولین بار در 670 روز، میانگین ملی قیمت بنزین به کمتر از سطح سال قبل خود رسید و برای چهارمین هفته متوالی به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه رسید.

 هر ایالتی بار دیگر شاهد کاهش میانگین قیمت بنزین آمریکا در هفته گذشته بوده است و این احتمال وجود دارد که میانگین ملی تا کریسمس به کمتر از 3 دلار در هر گالن برسد. همچنین قیمت دیزل کاهش یافته است که این هفته به کمتر از 5 دلار در هر گالن باز می گردد و ممکن است به زودی به پایین ترین سطح خود از ماه مارس کاهش یابد.

قیمت دیزل نیز در حال کاهش است و در هفته گذشته 13.6 سنت کاهش یافته است و اکنون به 5.06 دلار در هر گالن بر اساس AAA رسیده است. با این حال، قیمت گازوئیل همچنان 1.46 دلار بالاتر از یک سال گذشته است.

با این حال، هنوز برخی نگرانی‌ها وجود دارد، چرا که GasBuddy به بلاتکلیفی پیش رو با شروع سقف قیمت نفت روسیه اشاره می‌کند، و روسیه با کاهش عرضه و کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس، که احتمالا منجر به افزایش قیمت‌های نفت می‌شود، واکنش تلافی جویانه‌ای از سوی روسیه انجام می‌دهد.

تا کنون، ترس از رکود اقتصادی اخیراً در بیشتر سال جاری در بازارهای نفت به صورت جریان ثابت باقی مانده است، همانطور که وضعیت عرضه محدودی که در کل بازارهای انرژی وجود دارد. صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده است که اقتصاد جهان به سمت «آب‌های طوفانی» پیش می‌رود، زیرا پیش‌بینی‌های رشد جهانی خود را برای سال آینده کاهش داد و همچنین نسبت به رکود شدید جهانی در صورتی که سیاست‌گذاران در مبارزه با تورم بد مدیریت کنند، هشدار داد. تقاضای پایین چین به دلیل اقدامات سختگیرانه کووید-19 نیز به کاهش قیمت نفت کمک کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *