قیمتهای فرآورده های پتروشیمی آسیا

قیمتهای فرآورده های پتروشیمی آسیا

قیمتهای فرآورده های پتروشیمی آسیا در هفته اول آوریل

بنزن

در روز ۶ آوریل قیمت بنزن آسیا با کاهش ۵.۸۳ دلاری نسبت به روز قبل به قیمت ۹۶۵.۶۷ دلار در هر تن بر اساس ترم فوب کره جنوبی ارزیابی شد. ارزیابی براساس متوسط قیمت های نیمه اول و دوم می و نیمه اول ژوئن انجام شده است. البته معامله ای با این قیمت ها گزارش نشده است.

قیمت بنزن براساس ترم تحویل CFR چین برروی ۹۸۸ دلار در هر تن برای ماه می و برای تحویل در ماه ژوئن ۸۵۵ دلاردر هر تن ارزیابی شد و در مجموع ماه‌های می وژوئن، قیمت فیزیکی ۳ دلار در معاملات بالاتر از ارزیابی هاست. قیمت تولید بنزن محلی در چین را نیز بر اساس معیار های قیمت بنزن وارداتی می توان ۹۴۹.۸۸ دلار در هر تن محاسبه نمود.

تولوئن

پلتس، قیمت تولوئن را در روز ۶ آوریل با ۸ دلار در هر تن افزایش ۹۲۶دلار در هر تن بر اساس فوب کره جنوبی و با ۳ دلار افزایش براساس ترم CFR چین ارزیابی نمود.
قیمت تولوئن براساس ترم فوب چین با ۱۰ دلار کاهش نسبت به روز قبل برروی ۹۴۰ دلار در هر تن ارزیابی شد.

برای نیمه اول و نیمه دوم ماه می، قیمت تولوئن براساس ترم تحویل فوب کره جنوبی ۹۲۶ دلار در هر تن ارزیابی نمود.
یک محموله ۲۰۰۰ تنی برای فروش تولوئن به قیمت ۹۲۵ دلار در هر تن براساس ترم فوب کره جنوبی و گشایش اعتبار اسنادی برای پرداخت وجه سفارش عرضه شد که هیچگونه معامله ای براین اساس انجام نشد.

قیمت فوب چین نیز برای نیمه اول و نیمه دوم ماه می بر روی ۹۴۰دلار در هر تن ارزیابی شد.
قیمت تولوئن براساس ترم CFR چین با توجه به ثبات قیمت تولید تولوئن محلی در چین برروی ۹۲۰ دلار در هر تن ارزیابی شد.

پلتس قیمت تولوئن تولید چین را با نرخ معادل کالای وارداتی براساس دلار برروی ۹۲۰.۸۷ دلار در هر تن ارزیابی نمود.
قیمت تولوئن براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا با ۲۱ دلار افزایش در ارزیابی ها به ۹۸۱ دلار در هر تن رسید.

قیمت تولوئن براساس ترم تحویل فوب جنوب شرق آسیا با ۲۱ دلار افزایش به ۹۵۱ دلار در هر تن رسید.

قیمتهای فرآورده های پتروشیمی آسیا

قیمتهای فرآورده های پتروشیمی آسیا

قیمت فوب کره جنوبی تولوئن نیز نسبت به هفته گذشته ۲۶ دلار در هر تن افزایش داشت.

پارازایلین

پلتس، قیمت پارازایلین را در روز ۶ آوریل با ۳.۶۷ دلار کاهش در هر تن بر روی ۱۱۲۱.۳۳ دلار در هر تن بر اساس ترم تحویل CFR تایوان/چین ارزیابی نمود.
در این روز قیمت پارازایلین براساس ترم فوب کره جنوبی ۱۰۹۸.۳۳ دلار در هر تن ارزیابی شد. این قیمت بر اساس قیمت نیمه دوم ماه می و نیمه های اول و دوم ماه ژوئن به دست آمده است.
قیمت نیمه اول و نیمه دوم ژوئن ۱۱۱۸ دلار در هر تن ارزیابی شده است که این ارزیابی براساس قیمت های خرید انجام شده شرکت GS Caltex و شرکت PTTکره جنوبی, صورت گرفته است.

اورتوزایلین 

پلتس در روز ۶ آوریل قیمت اورتوزایلین رابا ۵ دلار افزایش در هر تن برروی ۱۱۶۶ دلار در هر تن براساس ترم فوب کره جنوبی ارزیابی نمود که یک دلار بیشتر از قیمت پیشنهادی ۱۱۶۵دلار در هر تن برای قیمت این محصول بود.

قیمت اورتوزایلین بر اساس ترم تحویل CFR چین با ۲۱ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۱۱۶۱ دلار در هر تن رسید که یک دلار نسبت به معامله انجام شده برای تحویل در ماه می بیشتر بوده است.
پلتس قیمت اورتوزایلین براساس ترم CFR جنوب شرق آسیا با ۱۵ دلار افزایش برروی ۱۱۷۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود که این افزایش متاثر از افزایش ایجاد شده در سایر بازار های مشابه بوده است.
افزایش قیمت محصولات بالا دست وهمچنین افزایش قیمت محصولات تولید شده محلی در افزایش قیمت ارزیابی تاثیر گذار بوده است.

استایرن

در روز ۶ آوریل، پلتس قیمت استایرن‌مونومر را با ۳ دلار کاهش در هر تن نسبت به قیمت روز قبل،برروی ۱۱۷۰ دلار در هر تن براساس ترم فوب کره جنوبی و۱۱۱۲ دلار براساس ترم CFR چین ارزیابی نمود.
معامله ای برروی این قیمت ها صورت نگرفته است.

کاپرولاکتام

پلتس قیمت کاپرولاکتام آسیا را نسبت به هفته قبل بدون تغییر و بر روی ۱۷۰۰دلار در هر تن بر اساس ترم CFR خاور دور ارزیابی نمود که دلیل آن عدم انجام هرگونه معامله و همچنین کاهش قیمت نایلون در بازار محصولات پایین دست بوده است.

قیمت کاپرولاکتام براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا نیز بدون تغییر نسبت به هفته قبل برروی ۱۷۰۰ دلار در هر تن ارزیابی شد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: پلتس (plstts)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *