بررسی بازار پی وی سی در آوریل

بررسی بازار پی وی سی در آوریل

کاهش قیمت PVC در چین و بالاترین قیمت ها در اروپا

در هفته منتهی به ۱۴ آوریل قیمت لوله PVC تولید داخلی چین ساخنه شده از اتیلن یا ۲۰۰ یوان کاهش به ۶۰۰۰ تا ۶۴۵۰ یوان رسید. قیمت لوله پی‌ وی‌ سی اتیلنی صادراتی نیز با ۱۲.۵۰ دلار کاهش به ۸۰۰ تا ۸۱۲ دلار در هر تن براساس ترم فوب چین رسید.

به طور کلی قیمت پی‌ وی‌ سی چه به صورت اتیلنی و چه به صورت ‌کار باید در چین کاهشی بود. قیمت لوله پی‌ وی‌ سی ساخته شده از کار باید برای صادرات از چین براساس فوب با ۱۰ دلار کاهش در هر تن به ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار‌ در هرتن رسید.

در جنوب آسیا و در هندوستان، پاکستان و بنگلادش قیمت لوله PVC بدون تغییر نسبت به هفته قبل بین ۸۲۰ تا ۸۸۰ دلار در هر تن بر اساس ترم CFR مورد معامله قرار گرفت. بالاترین قیمت مربوط به پاکستان با ۸۶۰ تا ۸۸۰ دلار در هر تن بود.

قیمت های پی‌ وی‌ سی برای خرید در قالب قرارداد در اروپا با ۱۵۷۷ دلار در هر تن بالاترین قیمت پی‌ وی‌ سی در مناطق مختلف جهان است. قیمت این محصول در چین بین ۷۶۰ تا ۸۰۰ دلار پایین ترین قیمت در روز ۱۴ آوریل بوده است.

‌در روز ۱۲ آوریل پلتس قیمت PVC بر اساس ترم CFR چین را ۸۰۰ دلار در هر تن و بر اساس ترم CFR هند ۸۴۰ دلار در هر تن و بر اساس ترم تحویل جنوب شرق آسیا ۸۴۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود. خریداران فقط برای خریدهای ضروری اقدام به خرید می کردند.

قیمت PVC چین، ترکیه ...

قیمت PVC چین، ترکیه …

نزدیک شدن قیمت ها در مناطق مختلف

قیمت های فروش آنی PVC ترکیه و آمریکا در ماه می سال گذشته بسیار بیشتر از قیمت های این محصول در چین و هند و در حدود ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در هر تن بود در حالی که در چین و هند قیمت ها بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۴۰ دلار بود. کاهش قیمت این محصول از نیمه های سال گذشته آغاز گردید و در روز ۱۴ آوریل سال جاری قیمت های آمریکا و ترکیه بسیار نزدیک به قیمت های چین و هند و در حدود ۱۰۰۰ دلار در هرتن بود.

هندوستان و کانادا وارد کنندگان اصلی PVC آمریکا

هندوستان بزرگترین وارد کننده پی‌ وی‌ سی آمریکا در دو ماه اول سال جاری میلادی بود که واردات آن به ۴۲۳۲۹ تن رسید. در فوریه سال گذشته واردات پی وی سی هندوستان از آمریکا تنها ۴۶۰ تن بوده است.

کانادا دومین وارد کننده بزرگ پی وی سی آمریکا بوده که در ماه فوریه سال جاری میلادی ۴۱۸۲۰ تن واردات از آمریکا داشته که بالاترین میزان از ماه اکتبر سال قبل بوده است.

ترکیه سومین وارد کننده بزرگ PVC از آمریکا بوده است که در ماه فوریه سال جاری ۲۵۹۱۹ تن واردات از آمریکا را ثبت نموده است و این در حالی است که واردات ترکیه در مدت مشابه سال گذشته تنها ۳۴۷۱ تن بوده است.

صادرات آمریکا به مکزیک نیز نسبت به سال قبل ۲۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۲۵۵۴۰ تن سال قبل رسیده است. صادرات pvc امریکا به چین و ویتنام نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و کشورهایی همچون امارات، الجزایر و اسپانیا نیزدر مراتب بعدی واردات پی‌ وی‌ سی از آمریکا قرار دارند که در مجموع ده کشور وارد کننده پی وی سی آمریکا را تشکیل می دهند.

PVC اروپا

PVC اروپا

کاهش شدید قیمت پی‌ وی‌ سی در قراردادهای فروش از اکتبر سال گذشته تاکنون در شمال غرب، جنوب و مرکز اروپا باعث شده است که قیمت های ماه آوریل بیش از ۳۰۰ یورو در هر تن از قیمت های اکتبر سال گذشته کمتر باشد.

فعالیت های صادراتی در بازار پی‌ وی‌ سی چین در هفته دوم آوریل بسیار ضعیف بود زیرا بسیاری از خریداران بین المللی فقط اقدام به خریدهای ضروری می کردند. شرکت پتروشیمی Formosa در تایوان عرضه پایان ماه می خود را در پایان آوریل انجام خواهد داد.

قیمت PVC نوع اتیلنی براساس ترم فوب چین و به مقصد هندوستان به ۸۰۰ تا ۸۱۰ دلار رسید. پی‌ وی‌ سی نوع کاربایدی صادراتی نیز به ۸۰۰ تا ۸۱۰ دلار در هر تن رسید ولی PVC تولید محلی چین برای صادرات براساس فوب چین برروی ۷۹۰ دلار در هر تن عرضه شد. هزینه حمل از چین به ویتنام هرتن ۱۰ تا ۱۵ دلار و هزینه حمل از چین تا هندوستان هرتن ۳۰ تا ۳۵ دلار بود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: argusmedia

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *