تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت

تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت

تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت/ بازار نفت و گاز:

پرداخت هزینه های سنگین گاز از جیب مشتریان

در هفته منتهی به ۷ سپتامبر با توجه به کاهش تقاضا قیمت خرید های آنی پی وی سی علیرغم افزایش هزینه های تولید محصولات بالادست کاهش یافت. هرچند که تولید کنندگان به دنبال راهی برای افزایش قیمت ها بودند مصرف کنندگان اعلام نمودند که با توجه به کاهش قیمت مونومر،تقاضای ضعیف تر، و وجود پی وی سی وارداتی در بازار و با توجه به کاهش هزینه ۶۰ یورویی در هر تن خوراک واحد‌های تولیدی، آنها در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها باقی خواهند ماند.

تولید کنندگان پی وی سی با هزینه های تولید غیر معمول و سرسام‌ آوری مواجه شده اند که دلیل این افزایش، قیمت بالا و غیرعادی گاز در پایان ماه آگوست بوده است و بنابراین تولید کنندگان سعی می کنند که این هزینه ها را از جیب مشتریان خود پرداخت نمایند. بعضی از تولید کنندگان اعلام نموده اند که آنها یک هزینه جداگانه در حدود ۲۵۰ یورو در هر تن را به عنوان یک پیشنهاد مناسب برای جبران هزینه های تولید در نظر دارند.

یکی از تولید کنندگان در ابتدا پیشنهاد افزایش ۲۴۰ یورو بر روی هزینه های تولید در ماه سپتامبر را نمود که با مقاومت مشتریانی مواجه شد که خواستار کاهش ۷۰ یورویی این مبلغ شدند. به نظر می‌رسد که در هفته‌های آینده موضوع هزینه های اضافی به صورت جدی مطرح گردد. مشتریان بی صبرانه منتظر هستند تا ببینند که سرانجام ، تولید کنندگان اروپایی در خصوص هزینه های اضافی چه راهکاری را پیشنهاد می نمایند.

پلتس،قیمت هر تن pvc را برای تحویل در شمال غرب اروپا بر روی ۱۶۰۰ یورو در هر تن در تاریخ ۷ سپتامبر ارزیابی نموده است که ۵۰ یورو نسبت به هفته قبل کاهش نشان می‌دهد و این پایین ترین قیمت تولیدات اروپایی است که بین معامله گران رد و بدل شده و قیمت ها برای ترم تحویلDDP اروپا بین ۱۶۰۰ تا ۱۶۵۰ دلار در هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت پی وی سی وارداتی از آمریکا در حدود ۱۰۰۰ یورو در هر تن بر اساس ترم تحویل CIF اروپا بوده که این اختلاف قیمت بین پی وی سی اروپا و آمریکا به دلیل تقاضای کم از سوی اروپا بوده است.

تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت

تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت

پلتس، قیمت پی وی سی صادراتی آمریکا در فروش های آنی را با ۳۰ دلار کاهش در هر تن بر روی ۷۶۰ تا ۷۷۰ دلار بر اساس ترم تحویل در کنار عرشه کشتی (FAS) در هوستون آمریکا در تاریخ ۷ سپتامبر بر اساس متوسط قیمت هایی که بین ۷۴۰تا ۷۵۰ دلار بوده است ارزیابی نموده است. در این ارزیابی مبلغ ۲۰ دلار در هر تن نیز برای پوشش هزینه های حمل و انبارداری برای محموله های بسته بندی در انبارها در نظر گرفته شده است.

افزایش واردات پی وی سی هندوستان از آمریکا

بازار پی وی سی در آسیا در هفته منتهی به ۷ سبتامبر بازار با ثباتی بود زیرا معاملات به آرامی صورت می گرفت و برای ماه اکتبر معاملات خوبی انجام می شد. عرضه های تازه ای نیز برای ماه اکتبر به مدت چند هفته مرتبا اعلام خواهد شد. عرضه های جدید یا با همان قیمت‌های قبلی خواهد بود و یا نسبت به قبل کاهش خواهد داشت تا بتواند با محصول پی وی سی عرضه شده از سوی آمریکا رقابت کند. احتمالا در بازار هندوستان رقابت سختی بین محصولات تولید شده در چین و محموله های واصله از آمریکا به وجود خواهد آمد.

واردات pvc به هندوستان بر اساس آمار منتشر شده از گمرک این کشور در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل ۷.۶ درصد افزایش پیدا کرد و به بالاترین حد خود در ۱۴ ماه گذشته یعنی به ۱۹۲,۷۰۸ تن رسید. این میزان واردات از ماه آوریل سال ۲۰۲۱ که میزان واردات هند ۱۹۷,۷۶۰ تن بود تا کنون بی سابقه بوده است. دلیل اصلی افزایش واردات هندوستان در ماه ژوئن قرنطینه ای بود که در چین انجام شد و باعث گردید که بازار داخلی مشتری نداشته باشد و کالاهای چینی وارد بازار هندوستان شوند.

به این ترتیب واردات پی وی سی به هندوستان از چین ۳۰ درصد افزایش یافت و به ۱۰۶,۳۸۴ تن رسید که در چند سال اخیر بی سابقه بوده است. واردات pvc آمریکا به هندوستان نیز جهش یافت و از ۱۲۷۲ تن در ماه می به ۳۱۴۹ تن در ماه ژوئن رسید که این میزان واردات از آمریکا به هندوستان از ماه آوریل سال ۲۰۲۱ که واردات هندوستان ۸۵۴۱ تن بود تاکنون بی‌سابقه بوده است.

تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت

تحلیل بازار پی وی سی لیست قیمت

مقایسه قیمت پی وی سی در آمریکا و شمال غرب اروپا و خاور دور در آسیا از ۱۳ آوریل سال جاری میلادی تا روز ۷ سپتامبر نشان می دهد که قیمت پی وی سی آمریکا که در کانال ۲۴۰۰ دلاری قرار داشت به صورت پلکانی به کانال ۱۴۰۰ دلاری رسیده است و کاهش هزار دلاری را در مدت ۵ ماه تجربه کرده است. همچنین قیمت پی وی سی شمال غرب اروپا که در ماه آوریل درکانال ۲۰۰۰ یورو قرار داشته است ظرف همین مدت به زیر۱۵۰۰ یورو رسیده است و بیش از ۵۰۰ یورو کاهش قیمت داشته است.

این در حالی است که نوسانات قیمتی در آسیا و خاور دور تا این حد نبوده و قیمت های پی وی سی از حدود ۱۲۰۰ دلار در ماه آوریل به زیر ۱۰۰۰ دلار در پایان هفته اول سپتامبررسیده است و در مجموع می‌توان گفت که بازار پی وی سی در آسیا ثبات بیشتری داشته و در آمریکا و اروپا روند کاهشی شدیدی را تجربه نموده است.

طبق گزارش نشریه پلتس واردات پی وی سی هندوستان از ایالات متحده در نیمسال دوم سال جاری میلادی بیشتر خواهد شد زیرا آمریکا صادرات خود را به آسیا افزایش داده است. از سوی دیگر تقاضا برای محموله های وارداتی آمریکا به دلیل نگرانی های حمل وتامین‌کشتی، کاهش یافته است.

در این میان عرضه پی وی سی از سوی چین در بازار هندوستان به دلیل تشدید رقابت ها در بازار رو به کاهش خواهد رفت. با توجه به تحقیق و تفحص دولت هند در خصوص پی وی سی مبتنی بر کار باید چین، تقاضا برای محصولات چینی کاهش یافته است. بر این اساس، پلتس قیمت خود را برای پی وی سی براساس ترم تحویل فوب چین بدون تغییر نسبت به هفته قبل و بر روی ۸۴۰ دلار در هر تن برای پی وی سی مبتنی بر اتیلن و۸۳۰ دلار برای وی وی سی مبتنی بر Carbaide ارزیابی نموده است.

پلتس، قیمت پی وی سی براساس ترم تحویل CFR چین‌ را با ثبات و بر روی ۹۰۵ دلار در هر تن در روز ۷ سپتامبر ارزیابی نمود در حالیکه قیمت پی وی سی بر اساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا بر روی ۸۷۰ دلار در هر تن و بدون تغییر نسبت به هفته قبل، در تاریخ ۷ سپتامبر ارزیابی شده است.

منبع:spglobal.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *