افزایش 5 تا 20 دلاری قیمت پی وی سی به دلیل افزایش قیمت نفت خام

قیمت پی وی سی

قیمت پی وی سی؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

پلتس بررسی کرد: افزایش 5 تا 20 دلاری قیمت پی وی سی به دلیل افزایش قیمت نفت خام

تازه ترین تجزیه و تحلیل پلتس نشان می دهد قیمت پی وی سی طی هفته گذشته با افزایش 5 تا 20 دلار در هر تن روبرو شده که علت اصلی آن محدود بودن عرضه چین و افزایش قیمت نفت خام بوده است.

قیمت سی اف آر چین-هند به بالاترین سطح خود از سپتامبر 2022 رسیده است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در هفته ای که گذشت با 6.47 دلار افزایش روبرو شده و به 86.47 دلار رسیده است.
قیمت سی اف آر چین با افزایش 5 دلاری در هفته گذشته به 890 دلار در هر تن رسیده که بالاترین رکورد از 7 سپتامبر به شمار می رود، یعنی زمانی که قیمتها به 905 دلار در هر تن رسیده بود.

قیمت سی اف آر هند نیز با 5 دلار افزایش به 945 دلار در هر تن رسیده که بالاترین رقم از 14 سپتامبر 2022 بوده یعنی زمانی که قیمتها به 990 دلار رسیده بود.
محدودیت عرضه و مشکلات و چالش های لجستیکی موجب شد تا قیمت پی وی سی در چین با افزایش روبرو شود. کمبود راننده تریلی به دلیل تعطیلات و جشن های سال جدید چینی مشکلات زیادی را برای حمل محموله های پی وی سی ایجاد کرده است.

قیمت پی وی سی بر پایه اتیلن در بازار چین طی هفته گذشته با 50 یوان افزایش به 6450 یوان در هر تن رسیده که بالاترین رکورد از 21 سپتامبر به شمار می رود.
قیمت پی وی سی بر پایه کربید نیز در بازار چین با 200 یوان افزایش به بیش از 6400 یوان رسیده که بالاترین رکورد در 4 ماه اخیر به شمار می رود. کاهش تولید و عرضه مهمترین علت افزایش چشمگیر قیمت پی وی سی بر پایه کربید در چین اعلام شده است.

اسپرد قیمتی بین پی وی سی بر پایه اتیلن با پی وی سی بر پایه کربید به پایین ترین سطح 7 ماهه خود یعنی 50 یوان در هر تن رسیده است.
پیش بینی می شود قیمتها در هند نیز طی روزهای آینده باثبات باشد آن هم به دلیل محدود بودن پیشنهادات از سوی چین در زمان تعطیلات سال جدید.
یک تاجر هندی در این باره گفت: چشم انداز واقعا مبهم و گیج کننده است. نوسان زیادی در بازار داخلی وجود دارد که تعیین مسیر آینده را کاملا سخت و دشوار کرده است. امیدواریم پس از تعطیلات چین یک چشم انداز روشن از بازار داشته باشیم. طی 10 تا 15 روز آینده تهدیدی از سوی چین و آمریکا و اروپا وجود ندارد. یک منبع آگاه هندی نیز گفت: اگر بازارهای چین پس از تعطیلات باقدرت بازگشایی شود، قیمت ها حتی ممکن است به بیش از 1000 دلار در هر تن برسد.

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *