بررسی بازار LDPE و HDPE بازیافت شده | هفته دوم آگوست 2023

بررسی بازار LDPE و HDPE بازیافت شده | هفته دوم آگوست 2023

پر بودن انبار ها و احتیاط در خرید

بازار پلی اتیلن با چگالی پایین (LDPE) آسیا در هفته منتهی به ۱۶ آگوست با توجه به افزایش هزینه های تولید از یک سو و کاهش تمایلات خرید از سوی دیگر مسیر مشخصی نداشت. فعالان بازار این محصول، محتاطانه عمل می کردند و سفارشات کارخانجات پایین دست در فصلی که معمولا تقاضا برای خرید این محصول زیاد می شود نسبتا کم بود. ذخایر کالاهای پلاستیکی در حد بالایی قرار داشت و ارزش دلار در مقابل یوان کماکان قوی بود و وارد کنندگان کالا محتاط بودند.

به گفته معامله گران بازار فراورده های پلی اتیلن، بازار LDPE بیشتر تمایل به کاهش داشته است. پلتس LDPE براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا را در هفته منتهی به ۱۶ آگوست بدون تغییر نسبت به هفته قبل بر روی ۹۹۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود. قیمت تولید محلی این محصول با ۱۰۰ یوان کاهش در هر تن به ۸۸۰۰ یوان در هر تن رسید.

باران های موسمی و افزایش تقاضا

بازار پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)، در هفته منتهی به ۱۶ آگوست در بعضی از مناطق با ثبات بود. دلیل ثبات قیمت این محصول تقاضا برای ذخیره سازی، HDPE و کمتر بودن قیمت نفت خام بود. در حال حاضر تقاضای فصلی برای HDPE تولید شده به روش قالب ریزی دمیدنی از سوی بخش های مربوط به دفع آفات به دلیل فصل باران های موسمی زیاد است.

خریداران هندی با توجه به نزدیک شدن به جشن های ملی هند و افزایش مصرف و تقاضا برای HDPE، انتظار افزایش قیمت را دارند. پلتس قیمت HDPE  را براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا بر روی ۱۰۰۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود. قیمت ورق نازک HDPE بر اساس ترم  CFR جنوب آسیا، با ۱۵ دلار افزایش در هر تن به ۱۰۶۰ دلار رسید. قیمت Yarn براساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا در ارزیابی های پلتس با ۱۰ دلار کاهش به ۹۸۰ دلار در هر تن رسید.

LDPE و HDPE بازیافت شده

LDPE و HDPE بازیافت شده

کاهش تقاضا برای HDPE بازیافتی

قیمت HDPE بازیافت شده در هفته منتهی به ۱۶ آگوست به دلیل کاهش تعداد معاملات نسبت به هفته قبل باثبات بود. این محصول بازیافت شده همسو با محصولات HDPE اصلی و دسته اول کاهش قیمت یافت و ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در هر تن تخفیف نسبت به نوع اصلی داشت. تقاضا برای محصول بازیافت شده کم است و معمولا قیمت این محصول زمانی افزایش می یابد که قیمت محصول دسته اول و اصلی نیز افزایش یابد.

ویژگی تولید این محصول به گونه ای است که از مواد مختلف ضایعات را دریافت می کند و این ضایعات تفاوت هایی باهم دارند که در کالای نهایی تاثیر می گذارد . تولید کنندگان محصولات بازیافت شده باید گواهی های خاص بهداشتی برای انجام صادرات داشته باشند و مراقبت های وارداتی در مرزهای ورودی کشورها باعث گردیده که صادرات این محصول کم باشد و تنها در بازار های محلی هر کشور به فروش برسد. قیمت HDPE بازیافت شده در روز ۱۸ آگوست بر اساس ترم تحویل فوب جنوب شرق آسیا ۷۷۰ دلار در هر تن بود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *