توافق اتحادیه اروپا برای کاهش مصرف انرژی تا سال 2030

توافق اتحادیه اروپا برای کاهش مصرف انرژی تا سال 2030

توافق کاهش 11.7 درصدی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر مصرف انرژی تا سال 2030 میلادی 

تحلیلگران و سیاستمداران اروپایی بر این باورند که دستیابی به این توافق می تواند در نهایت به مقابله با تغییرات اقلیمی و کاهش سوخت های فسیلی روسیه کمک کند. این توافق پس از مذاکرات طولانی بین کشورهای اتحادیه اروپا و نمایندگان پارلمان اروپا نهایی شده است.

برای دستیابی به این هدف، کشورها ملزم می شوند تا میلیون ها ساختمان را بازسازی کنند تا انرژی کمتری هدر برود. با توجه به گرم شدن بیشتر ساختمان‌های اروپایی با سوخت‌های فسیلی، این سیاست برای تلاش‌های اتحادیه اروپا برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی بسیار مهم است. نیلز فوگلسانگ، مذاکره کننده ارشد پارلمان گفت: این به معنای تغییر واقعی به نفع آب و هوا و ضرر پوتین خواهد بود.

مذاکره کنندگان توافق کردند که انرژی مصرف شده توسط مصرف کنندگان نهایی در اتحادیه اروپا مانند خانوارها و کارخانه ها در سال 2030 باید 11.7 درصد کمتر از مصرف مورد انتظار تا آن تاریخ باشد. اما این توافق کمتر از هدف 13 درصدی بود که کمیسیون اروپا در سال گذشته اعلام کرد اتحادیه اروپا باید پس از حمله مسکو به اوکراین به کشورها کمک کند تا سریعتر از سوخت های فسیلی روسیه دوری و اجتناب کنند.

پارلمان اتحادیه اروپا خواهان یک هدف بالاتر از 14 درصد بود، در حالی که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا برای کاهش 9 درصد – پیشنهاد اولیه اتحادیه اروپا از سال 2021، که پس از تهاجم روسیه تغییر کرد- تلاش می کردند.

از سال 2024 تا 2030، کشورها باید به طور متوسط سالیانه 1.49 درصد در مصرف انرژی نهایی صرفه جویی کنند. کشورها باید به نوسازی ساختمان های عمومی سرعت بخشند و حداقل 3 درصد از مساحت کل این ساختمان ها را هر سال نوسازی کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *