کاهش قیمت ال ان جی، خریداران بازارهای نوظهور را جذب می کند

,
کاهش قیمت ال ان جی

کاهش قیمت ال ان جی اخیرا خریدارانی را از اقتصادهای نوظهور در آسیا و آمریکای جنوبی جذب کرده است که قادر به پرداخت قیمت های بسیار بالا در سال گذشته نبودند.

بر اساس برآوردهای انجام شده توسط بلومبرگ، آسیای جنوب شرقی و آمریکای لاتین برای دومین سه ماهه متوالی ، بزرگترین خریداران نقدی ال ان جی بودند. در جنوب شرقی آسیا، فیلیپین و ویتنام اخیرا اولین محموله های خود را خریداری کرده اند.

اوایل سال جاری، آسیای جنوبی به بازار گاز طبیعی مایع بازگشت، زیرا قیمت‌ ال ان جی به پایین‌ترین سطح در یک سال و نیم گذشته رسید و خریداران حساس به قیمت در منطقه را بر آن داشت تا سوختی را خریداری کنند که سال گذشته بسیار گران بود.

اقتصادهای جنوب آسیا از جمله هند، پاکستان و بنگلادش در فوریه و مارس نشانه هایی از فعالیت را در بازار نقدی نشان دادند که به دلیل افت بیش از 70 درصدی قیمت ها از زمان بالاترین رکورد مشاهده شده در آگوست 2022، بوده است.

در هفته منتهی به 19 می، قیمت‌های نقدی ال ان جی آسیا برای اولین بار در دو سال گذشته به کمتر از 10 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا رسید. قیمت‌های نقدی اکنون 86 درصد در مقایسه با بالاترین رکورد ثبت شده در آگوست سال گذشته، کاهش داشته است.

قیمت ها در آینده تعیین خواهد کرد که آیا جنوب آسیا به خرید خود ادامه خواهد داد یا خیر. تشدید رقابت بین آسیا و اروپا باعث افزایش قیمت ها می شود که به نوبه خود قدرت خرید واردکنندگان حساس به قیمت مانند هند، بنگلادش و پاکستان را کاهش می دهد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *