پوتین : کاهش تولید نفت روسیه برای حمایت از قیمت ها ضروری است

,
کاهش تولید نفت روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی گفت، کاهش تولید نفت برای حفظ سطح مشخصی از قیمت‌ها ضروری است. به اعتقاد تحلیلگران غربی، این اظهارات پوتین در تضاد با مواضع سایر اعضای اوپک پلاس برای اطمینان بخشیدن به بازارهای بین المللی در خصوص مدیریت عرضه و تقاضای نفت خام در بازار است.

ایالات متحده و اروپا روسیه را به استفاده از انرژی برای مهار غرب در تلاش خود برای تضعیف عملیات نظامی مسکو در اوکراین متهم کرده اند. مسکو نیز به نوبه خود، غرب را متهم می‌کند که از دلار و سیستم‌های مالی مانند مکانیسم پرداخت‌های بین‌المللی سوئیفت برای انتقام از حمله روسیه به اوکراین استفاده کرده است.

پوتین در یک نشست تلویزیونی دولتی گفت که وضعیت بازار جهانی نفت در کل “کاملاً باثبات” است زیرا روسیه برای حمایت از قیمت ها کاهش تولید خود را ادامه می دهد.
او همچنین گفت که روسیه تولید خود را کاهش داده است که این کاهش تولید در “سطح مورد نیاز” بود.

پوتین افزود: اما تمام اقدامات ما، از جمله اقدامات مربوط به کاهش تولید داوطلبانه، دقیقاً با نیاز به حفظ یک سطح قیمتی خاص در بازارهای جهانی، در گفتگو و تماس با شرکای ما در اوپک پلاس مرتبط است.

عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک بارها گفته‌اند که قیمت مشخصی برای نفت را هدف قرار نمی‌دهند، چیزی که مصرف‌کنندگان بزرگ سوخت مانند ایالات متحده این گروه را به‌طور غیرقانونی به آن متهم کرده‌اند.

همزمان برخی ناظران اوپک اعلام کردند که این سازمان به دلیل افزایش تورم به قیمت نفت بالاتر نیاز دارد. روسیه 2 آوریل اعلام کرد که کاهش تولید نفت خود را به میزان 500 هزار بشکه در روز (حدود 5 درصد از تولید نفت خام خود) تا پایان سال در مقایسه با سطح فوریه تمدید خواهد کرد.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه، در جریان سفر به ایران گفت روسیه به کاهش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت خود در این ماه رسیده است.

محاسبات رویترز نشان می دهد قیمت نفت اورال روسیه به روبل، در اوایل ماه مه 14 درصد کمتر از سطح سربه سر در نظر گرفته شده برای بودجه فدرال امسال است که باعث تشدید کسری بودجه کرملین شده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *