افزایش نسبی قیمت جهانی نفت

,
افزایش نسبی قیمت جهانی نفت

قیمت نفت روز دوشنبه با افزایش اندکی روبرو شد زیرا تجار و معامله گران با وجود کاهش ترس از رکود اقتصادی در ایالات متحده، که برای اولین بار از نوامبر قیمت ها را برای سه هفته متوالی کاهش داد، همچنان محتاط هستند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 11 سنت یا 0.2 درصد افزایش به 75.41 دلار در رسید. هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با 12 سنت افزایش 0.2 درصدی به 71.46 دلار معامله شده است.

تینا تنگ، تحلیلگر CMC Markets گفت، افزایش قیمت نفت پس از گزارش داده‌های شغلی قوی ایالات متحده است که نگرانی‌ها را در مورد رکود اقتصادی قریب‌الوقوع کاهش داد.

ترس از اینکه بحران بانکی ایالات متحده باعث کند شدن اقتصاد و کاهش تقاضای سوخت در بزرگترین کشور مصرف کننده نفت جهان شود، قیمت نفت برنت را در هفته گذشته 5.3 درصد کاهش داد، در حالی که قیمت نفت سبک آمریکا نیز ۷.۱ درصد سقوط کرد.

با این حال، گزارش امیدوارکننده اشتغال در ایالات متحده در ماه آوریل، دلار ضعیف تر و انتظارات برای کاهش عرضه در نشست بعدی اوپک پلاس، در ژوئن، موجب شد تا قیمت نفت در جمعه حدود ۴ درصد افزایش یابد.

ادوارد مویا، تحلیلگر OANDA می‌گوید: «در حالی که معامله‌گران انرژی منتظرند ببینند که اوپک پلاس ممکن است نشان دهد که مایل به کاهش بیشتر تولید است، قیمت‌های نفت در تلاش هستند تا ثبات پیدا کنند.

تحلیلگران گلدمن ساکس روز شنبه در یادداشتی گفتند که نگرانی ها در مورد تقاضای کوتاه مدت به دلیل استرس در سیستم بانکی ایالات متحده و رکود صنعتی و افزایش عرضه جهانی به دلیل تبعیت محدود از کاهش اوپک پلاس “بیش از حد” است. این بانک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی قیمت برنت را 95 دلار در هر بشکه تا دسامبر و 100 دلار تا آوریل حفظ کرد.

انتظار می‌رود ایالات متحده آمارهای تورم قیمت مصرف‌کننده در ماه آوریل را روز چهارشنبه گزارش کند، که می‌تواند سرنخ‌های بیشتری در مورد تغییرات نرخ بهره در میان انتظارات گسترده مبنی بر توقف افزایش نرخ توسط فدرال رزرو آمریکا ارائه کند.

معامله گران این هفته همچنین به شدت شاخص های اقتصادی چین از جمله تجارت، تورم در ماه آوریل را زیر نظر خواهند داشت ، زیرا فعالان بازار همچنان به ارزیابی بهبود اقتصادی در دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان ادامه می دهند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *