ثبات نسبی قیمت نفت پس از اظهارات مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا

,
ثبات نسبی قیمت نفت

ثبات نسبی قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه در حالی باثبات نسبی روبرو شده است که کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا توانسته است نگرانی ها درباره رویکرد تهاجمی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره را تاحد زیادی خنثی کند.

در حالی که قیمت نفت پس از اظهارات روز گذشته جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر لزوم افزایش بیشتر نرخ بهره با هدف مقابله با تورم، با افت همراه شد ولی کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا موجب شد تا قیمت های جهانی در معاملات امروز تثبیت شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 18 سنت افزایش به 83.47 دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 4 سنت افزایش 77.62 دلار داد و ستد شده است. آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به 3 مارس با افت 3.8 میلیون بشکه ای روبرو شده است.

این در حالی است که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند ذخایر نفت خام آمریکا با رشد 400 هزار بشکه ای روبرو شود. این در حالی است که سرمایه گذاران به شدت نگران اظهارات رئیس فدرال رزرو و تاثیر افزایش نرخ بهره بر افت تقاضای انرژی آمریکا هستند و این عامل فشار زیادی بر قیمت نفت وارد کرده است.

اظهارات پاول که نشانگر عزم فدرال رزرو برای افزایش بیشتر و طولانی تر نرخ بهره بود، موجب افت دسته جمعی قیمت کامودیتی ها در پایان معاملات روز گذشته شد. فعالان بازار منتظر آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا درباره وضعیت ذخایر نفت خام هستند. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا روز گذشته بیش از 3 درصد کاهش یافته است.

اظهارات پاول همچنین موجب شد تا شاخص ارزش دلار آمریکا به بالاترین سطح خود در 3 ماه اخیر برسد و این عامل نیز فشار زیادی بر قیمت نفت وارد کرده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *