روسیه صادرات نفت به لهستان را قطع کرد

,
روسیه صادرات نفت به لهستان را قطع کرد

صادرات نفت به لهستان; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

مدیر عامل شرکت “پی کی ان اورلن” لهستان از قطع جریان صادرات نفت روسیه به این کشور از طریق خط لوله دروژبا خبر داده است. قطع جریان صادرات نفت روسیه به لهستان یک روز پس از آن است که ورشو نخستین محموله تانک های لئوپارد را از اوکراین دریافت کرده است.

دانیل اوباژک مدیر عامل شرکت اورلن گفت: روسیه عرضه نفت به لهستان را متوقف کرده است. تنها 10 درصد نفت خام مورد نیاز ما از روسیه تامین می شده و ما این نفت را با سایر منابع جایگزین خواهیم کرد.

وی افزود: از طریق دریا کل نفت مورد نیاز پالایشگاه ها را تامین خواهیم کرد و این توقف عرضه روسیه تاثیری بر تحویل بنزین و گازوئیل به مشتریان ما نخواهد داشت. پس از منقضی شدن مهلت قرارداد شرکت اورلن با شرکت روس نفت در ماه فوریه، این شرکت لهستانی نفت مورد نیاز خود را بر اساس یک قرارداد با شرکت تات نفت روسیه خریداری و تامین می کرده است.

تات نفت و ترانس نفت روسیه تاکنون حاضر به توضیح درباره این مساله نشده اند. با این حال، عرضه نفت روسیه به جمهوری چک جایی که شرکت اورلن دو پالایشگاه دارد، مطابق برنامه قبل ادامه دارد.

توقف عرضه نفت روسیه به لهستان یک روز پس از سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به ورشو و کی یف با هدف نشان دادن حمایت واشنگتن از اوکراین یک سال پس از حمله روسیه است.
روز جمعه نیز اتحادیه اروپا با دهمین بسته تحریم های اقتصادی و مالی علیه روسیه موافقت کرده است.

شرکت اورلن اعلام کرده است که نفت خام مورد نیاز خود را از منابع مختلف از جمله غرب آفریقا، مدیترانه، خلیج فارس، خلیج مکزیک تامین می کند. این شرکت یک قرارداد نفتی نیز با آرامکوی عربستان دارد.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *