محموله‌های نفت خام روسیه به بالاترین حد خود از اوایل سال 2022 رسیده است

محموله‌های نفت خام روسیه به بالاترین حد خود از اوایل سال 2022 رسیده است

بالاترین حد محموله‌های نفت خام روسیه از اوایل سال 2022

داده‌های ردیابی نفتکش‌ها که توسط بلومبرگ بررسی شده است نشان داد صادرات دریایی نفت خام روسیه در چهار هفته منتهی به 5 می به بالاترین حد خود یعنی 3.55 میلیون بشکه در روز رسید و بالاترین میزان صادرات از ابتدای سال 2022 را رقم زد.

براساس گزارش بلومبرگ، محموله‌های نفت خام روسیه علیرغم اصرار روسیه بر کاهش تولید نفت تا 500.000 بشکه در روز، در چهار هفته گذشته همچنان افزایش یافته است. دولت روسیه در ماه فوریه هشدار داد به دلیل ممنوعیت واردات اتحادیه اروپا و محدودیت قیمت نفت خام و محصولات نفتی، تولید نفت خام خود را 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

در ابتدا، این کاهش تولید تا ماه مارس در نظر گرفته شده بود اما الکساندر نواک، معاون نخست وزیر، در اواخر مارس خبر از تمدید آن داد. با اینکه این کاهش 500000 بشکه ای در روز اکنون تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، اما داده‌های صادرات نفت خام در هفته های اخیر نه تنها هیچ روند کاهشی را نشان نمی‌دهند بلکه برعکس، صادرات نفت خام روسیه ازطریق دریا رو به افزایش است.

با احتساب چهار هفته‌ای، محموله‌های نفت خام روسیه تا 5 می با 180 هزار بشکه افزایش در روز به 3.63 میلیون بشکه در روز رسید که این بالاترین رقم از زمانی است که بلومبرگ پیگیری دقیق کشتی‌های خروجی از پایانه‌های صادرات نفت روسیه را در ابتدای سال 2022 آغاز کرد.

با توجه به اینکه درحال حاضر تقریباً تمام صادرات روسیه برای دو واردکننده بزرگ آسیایی، چین و هند، است و به سایر مقاصد آسیایی در داده‌های کشتی‌ها “ناشناخته” هستند، حجم صادرات روسیه به چین و هند در چهار هفته گذشته نیز رکورد زد.

مطابق با داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، میانگین صادرات چهار هفته‌ای نفت خام از روسیه به آسیا و “مقاصد ناشناخته” در چهار هفته منتهی به 5 می، 124 هزار بشکه در روز افزایش یافته است. مقاصد اصلی محموله‌های نفت خام روسیه همچنان چین، هند و ترکیه هستند درحالی که محموله‌هایی که درحال حاضر برای “مقصد نامعلوم” درحال حرکت هستند، درنهایت به یکی از این سه کشور ختم می‌شوند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *