نفت خام روسیه و فشار های ایالات متحده برای صادرات به هند

,
نفت خام روسیه با وجود فشار ایالات متحده به هند ادامه دارد

نفت خام روسیه با وجود فشار های ایالات متحده به هند همچنان ادامه دارد ایالات متحده ماه ها در تلاش است که هند را مجبور به قطع روابط با روسیه کند و از این طریق منافع ملی خود را کنار بگذارد. با این حال، دهلی نو همچنان از تلاش‌های آمریکا برای تسلیم کردن اقتصاد خود به دستور واشنگتن سرباز می‌زند. به کمک تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به جزئیات این خبر می پردازیم.

نفت خام روسیه و تداوم ارتباط با هند

آخرین هیاهو مربوط به سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه و ممنوعیت اتحادیه اروپا و بریتانیا در حمل و نقل و خدمات مرتبط برای نفت خام روسیه است.

هند همچنان علاقه‌ای به پیوستن به ابتکار عمل تحت رهبری ایالات متحده ندارد، زیرا از روسیه تخفیف زیادی برای نفت دریافت می‌کند و می‌خواهد روابط خود را با یک شریک استراتژیک طولانی مدت حفظ کند. سوبرهمانیام جایشانکار وزیر امور خارجه هند در 8 نوامبر در مسکو بود تا درباره ادامه فروش نفت گفتگو کند.

ساوت چاینا مورنینگ وزیر خارجه هند روز سه‌ شنبه، در اولین سفر خود به این کشور از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه، از روابط “قوی و پایدار” دهلی نو با مسکو قدردانی کرد. سوبر همانیام جایشانکار همچنین با نادیده گرفتن درخواست ایالات متحده از متحدان و شرکا برای منزوی کردن روسیه از بازارهای جهانی، قصد هند برای ادامه خرید نفت روسیه را اعلام کرد.

برنامه های G-7 احتمالاً قیمت نفت را بالاتر می برد (علی رغم ادعای جنت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده) و در دسترس بودن نفتکش ها را کاهش می دهد که هر دو امنیت انرژی هند را به خطر می اندازند و به اقتصاد هند آسیب می رسانند زیرا هند سومین مصرف کننده و واردکننده بزرگ نفت در سراسر جهان است.

روسیه گفته است که به هیچ کشوری که در طرح سقف قیمت شرکت می‌کند نمی‌فروشد، و جیشانکار بارها اعلام کرده است که هند نمی‌تواند نفت را با قیمت‌های بالا بخرد حداقل بدون تضعیف رشد اقتصادی آن که پیش‌بینی می‌شود 6.1 درصد باشد.

بر اساس اطلاعات انرژی: روسیه با ارسال بیش از 900000 بشکه در روز یا تقریباً یک پنجم تقاضای هند به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت خام هند در ماه اکتبر ظاهر شد. بزرگترین نگرانی دو کشور اطمینان از ادامه جریان نفت روسیه پس از تحریم های اتحادیه اروپا و بریتانیا در 5 دسامبر و سقف قیمت مربوط به G7 است.

اما علیرغم موضع صعودی جیشانکار در مسکو، پالایشگاه های دولتی هند به دلیل عدم قطعیت در مورد امکان حمل و نقل و بیمه، سفارشی برای خرید نفت خام بعد از 5 دسامبر نداده اند. منابع بازار گفتند، تلاش اخیر یک خریدار هندی برای استفاده از سقف قیمت در مذاکره با یک فروشنده روسی باعث شد که فروشنده روس معامله را کنار بگذارد.

عدم وضوح مداوم در G-7 می تواند ناشی از طراحی باشد. صادرات نفت روسیه در حال حاضر شروع به کاهش کرده است و بروس پاولسن، کارشناس تحریم و شریک در شرکت حقوقی Seward & Kissel، به American Shipper گفت: «اگر راهنمایی در مورد رعایت قیمت به زودی ارائه نشود، برخی از بازیگران صنعت ممکن است در این زمینه بنشینند. تا زمانی که آنها بتوانند تعیین کنند که محموله‌های زیر سقف قیمت ایمن هستند.»

ایالات متحده، با تدبیری دقیق، از فشار بر هند برای پایبندی به سقف قیمت دست کشید و یلن اکنون می گوید واشنگتن از اینکه دهلی نو به خرید نفت روسیه به هر میزانی که می خواهد، از جمله در قیمت های بالاتر از G7 ، خوشحال است. سقف قیمتی اعمال شده اما فقط چند نکته وجود دارد: هند نمی تواند از خدمات بیمه، مالی یا دریایی غربی برای انتقال نفت استفاده کند.

 یلن روز جمعه به رویترز گفت: «وقتی اتحادیه اروپا خرید نفت روسیه را متوقف کند، روسیه ادامه ارسال نفت به همان اندازه که انجام داده است بسیار دشوار خواهد بود. آنها به شدت در جستجوی خریدار خواهند بود و بسیاری از خریداران به خدمات غربی متکی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *