آغاز صادرات گازوئیل روسیه به عربستان

, ,
آغاز صادرات گازوئیل روسیه به عربستان

روسیه صادرات گازوئیل به عربستان را آغاز کرد

داده های ردیابی کشتی نشان می دهد پس از اعمال تحریم های اتحادیه اروپا بر واردات محصولات نفتی روسیه، این کشور صادرات گازوئیل به عربستان سعودی را آغاز کرده است.

پیش از ممنوعیت اتحادیه اروپا علیه فرآورده های نفتی روسیه، مسکو شروع به انتقال محموله های نفتی خود به شمال آفریقا و آسیا کرد، این در حالی است که اروپا برای جبران بشکه های از دست داده روسیه واردات گازوئیل از خاورمیانه و آسیا را افزایش داد که این میزان حدود 600000 بشکه در روز قبل از اعمال تحریم 5 فوریه بود.

اکنون، بر اساس داده‌های رفنیتیو، حداقل سه محموله حامل 190000 تن گازوئیل که برای تحویل سوخت به عربستان بوده است در بندر پریمورسک روسیه در بالتیک در ماه فوریه بارگیری شده است.

به گفته ی تجار، سعودی ها می توانند بخشی از گازوئیل روسیه را به کشورهای دیگر صادر کنند.

اروپا پس از ممنوعیت واردات روسیه به دنبال جبران عرضه جایگزین بود که این عامل باعث شد در ماه فوریه، اروپا بالاترین حجم واردات گازوئیل از خاورمیانه و آسیا در هفت سال گذشته را داشته است. درست قبل از تحریم سوخت، اروپا از ایالات متحده و عربستان سعودی دیزل بیشتری می خرید، با این حال اروپا همچنان بزرگترین خریدار گازوئیل روسیه در ژانویه باقی مانده است.

برآوردهای S&P Global در هفته گذشته نشان داد که صادرات محصولات نفتی روسیه در ماه فوریه 20 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح از ماه می سال گذشته رسید.

روسیه در واکنش به تحریم های غرب، تولید نفت خود را در این ماه 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد، که این اقدام بر سطح صادرات نفت و سوخت این کشور تأثیر می گذارد.

به گفته بانک جی پی مورگان، در نتیجه تحریم ها صادرات سوخت روسیه ممکن است در 300 هزار بشکه در روز کاهش یابد، با این وجود روسیه می تواند تولید نفت خام را در سطح قبل از جنگ را حفظ کند. وی خاطر نشان کرد با این حال بازگشت به سطح تولید قبل از همه گیری دشوارتر است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *