کاهش صادرات گازوئیل دریایی روسیه در ماه می

کاهش صادرات گازوئیل دریایی روسیه در ماه می

داده‌های جدید ریفینیتیو نشان می دهد صادرات بنزین و گازوئیل روسیه ازطریق دریا در ماه می با 21 درصد کاهش نسبت به آوریل به 3.1 میلیون تن رسید زیرا با آغاز تعمیرات پالایشگاهی و افزایش تقاضای داخلی، حجم صادرات کاهش داشته است.

روسیه در ماه می با طولانی شدن تعمیرات چند پالایشگاه مجبور شد تقریباً 5 میلیون تن از ظرفیت پالایشی خود را متوقف کند. 3.1 میلیون تن از محموله‌های روسیه به مقصد ترکیه و برزیل رفته و 500.000 تن نیز برای آفریقا بارگیری شد.

رویترز مقصد 200 هزار تن دیزل بارگیری شده از روسیه در ماه می را نامعلوم خواند. همچنین مقصد مشخصی برای 325.000 تن بارگیری شده در STS در نزدیکی کالاماتا (در یونان) اعلام نشده است و تاجران به رویترز گفتند که این محموله‌ها احتمالاً به سمت آسیا یا خاورمیانه می‌روند.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی که متحدان قدیمی ایالات متحده در خاورمیانه هستند، علیرغم تلاش‌های آمریکا برای متقاعد کردن آنها برای سرکوب تلاش‌های روسیه برای دور زدن تحریم‌های غرب علیه نفت روسی، از واردات، ذخیره سازی، تجارت یا صادرات مجدد سوخت روسیه ابایی ندارند.

ذخایر دیزل آسیا پس از اجرایی شدن ممنوعیت واردات دیزل توسط اتحادیه اروپا از 5 فوریه، افزایش یافت و پالایشگاه‌های آسیایی درحال حاضر مجبور به رقابت با روسیه برای خرید دیزل آفریقا شدند. براساس برآوردهای رویترز، ذخایر بنزین سنگاپور در ماه مارس، به بالاترین سطح یک سال گذشته رسید و انتظار می‌رود با افزایش تقاضا در نیمه دوم سال کاهش یابد. درهمین حال، اروپا به واردات بیشتر گازوئیل از خاورمیانه و آسیا ادامه می‌دهد تا کمبود 600.000 بشکه‌ای دیزل روسیه را جبران کند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *