رشد صادرات روسیه

رشد صادرات روسیه با پا پس کشیدن عربستان

رشد صادرات روسیه با پا پس کشیدن عربستان؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

داده های صادراتی اوپک پلاس در ابتدای فوریه 2023 نشان می دهد صادرات روسیه با عقب نشینی عربستان سعودی افزایش یافته است.
 صنعت نفت روسیه ممکن است شدیدا تحت فشار بین المللی قرار گیرد اما به این راحتی از صادرات دریایی عقب نشینی نمی کند. با توجه به بررسی های کپلر، در واقع صادرات محموله‌ ها از این کشور در ماه گذشته افزایش یافته است در حالی که صادرات بسیاری از شرکای آن در اوپک پلاس همچون عربستان سعودی کاهش داشته است.

به گزارش بازار نفت و گاز مسکو احتمالاً درصدد است تا فروش نفت خود را قبل از گسترش تحریم های اتحادیه اروپا در آخر هفته به حداکثر برساند و محموله‌ های بیشتری را پس از اینکه آلمان و لهستان واردات از طریق خط لوله را متوقف کردند، صادر کند.
 کپلر رشد صادرات روسیه را با 682000 بشکه افزایش یا 15 درصد تا 5.18 میلیون بشکه در روز اعلام کرد.

دقیقا مشخص نیست چه عاملی باعث کاهش صادرات عربستان شده است به طوری که در ماه گذشته 580 هزار بشکه در روز یا حدود 8 درصد کاهش را ثبت کرد.
 این احتمال وجود دارد که عربستان در حال تعمیر و نگهداری میادین نفتی خود باشد. ریاض حتی با وجود افت قیمت نفت، هیچ تمایلی برای مداخله جدید در بازارهای جهانی نشان نداده است زیرا اوپک پلاس سعی می کند تا در نشست نظارتی هفته جاری تولید خود را بدون تغییر حفظ کند.

یک مقام رسمی گفت پس از کاهش شدید عرضه در اواخر سال 2022، اوپک قصد دارد تا پایان سال جاری به اهداف فعلی خود پایبند بماند.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *