تولیدنفت روسیه تا سال 2025 باثبات خواهد بود

تولید نفت روسیه تا سال 2025 باثبات خواهد بود

پاول سوروکین، معاون وزیر انرژی روسیه گفت پیش‌بینی می‌شود تولید نفت این کشور تا سال 2025 ثابت بماند، در حالی که مسکو برای انعطاف‌پذیری بیشتر عرضه خود در نظر دارد ذخایری را انبار کند.

روسیه تصمیم گرفته است تا تولید نفت خام خود را تا پایان سال 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد تا قیمت نفت را که یکی از عوامل اصلی درآمدهای بودجه این کشور است، تقویت کند.

تولید نفت روسیه در مواجهه با تحریم‌های غرب انعطاف‌پذیر بوده و پیش‌بینی‌های کاهش شدید را به چالش می‌کشد. سوروکین گفت: بر اساس پیش بینی های فعلی، تولید نفت تا سال 2025 در سطح ثابتی خواهد بود.

ماه گذشته، جی پی مورگان اعلام کرد روسیه به دلیل تقاضای ثابت چین و هند قادر خواهد بود تولید نفت خود را در سطوح قبل از درگیری اوکراین حفظ کند، اما ممکن است برای تغییر مسیر بخشی از صادرات محصولات نفتی خود از اروپا مشکل داشته باشد.

مسکو تاکنون موفق شده است مسیر صادرات نفت از اروپا را به هند، چین و ترکیه تغییر دهد، با وجود سقف قیمتی 60 دلاری گروه هفت برای نفت خام روسیه.
سوروکین در مورد طرح های روسیه برای راه اندازی ذخیره سازی نفت گفت که پروژه های مختلفی در حال بحث است.

وی افزود: چنین ذخایری با در نظر گرفتن وضعیت فعلی بازارهای بین المللی، نوسانات زیاد در تقاضا و قیمت نفت، انعطاف پذیری درعرضه را افزایش می دهد. روسیه در حال حاضر ذخایر بزرگ نفتی ندارد، ذخایری که می تواند به این کشور انعطاف بیشتری در تولید و صادرات بدهد. سال گذشته، یک مقام روسی گفت ساخت تأسیسات ذخیره سازی با ظرفیت کمتر از 100 میلیون تن یا بیش از 700 میلیون بشکه ممکن است تا چهار سال طول بکشد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *