قیمت نفت روسیه به نفع چین خواهد بود

,
قیمت نفت روسیه به نفع چین خواهد بود

قیمت نفت روسیه و منفعت آن برای خریداران

خرید نفت روسیه از سوی چین “کاملاً مطابق” با برنامه های کشورهای غربی برای نگه داشتن نفت خام روسیه در بازار جهانی است و پکن از مکانیسم جدید سقف قیمتی که در دسامبر اعمال می شود، سود خواهد برد.به کمک تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به جزئیات این خبر می پردازیم.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در بالی به خبرنگاران گفت که چین و سایر خریداران نفت روسیه اهرم بیشتری برای مذاکره در مورد قیمت های پایین تر خواهند داشت.

یلن گفت: «ما می بینیم که سقف قیمت چیزی است که به نفع چین، هند و به نفع همه خریداران نفت روسیه است.

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در دیدار با وزیر دارایی هند به خبرگزاری رویترز گفته بود نفت خام روسیه با قیمت‌های مناسب فروخته خواهد شد و ما خوشحالیم که هند یا آفریقا یا چین این قیمت را دریافت کنند.

بنا بر گفته های وزیر خزانه داری آمریکا، هنگامی که در ماه آینده اتحادیه اروپا از طریق دریا تمام واردات نفت روسیه را متوقف کند، مسکو مجبور به پذیرش سقف قیمت یا تخفیف‌های قابل توجهی از نرخ‌های بازار خواهد شد.

کشورهای گروه هفت قصد دارند از پنجم دسامبر سقف قیمت برای صادرات نفت دریابرد روسیه و از پنجم فوریه سقف قیمت برای فرآورده‌های نفتی روسیه را اجرایی کنند. هدف از این کار، حفظ جریان نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه در بازار جهانی و کاهش قیمت که نوعی تنبیه برای مسکو بر سر حمله نظامی به اوکراین است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *