ادامه روند صعودی صادرات نفت روسیه علی رغم کاهش تولید

ادامه روند صعودی صادرات نفت روسیه علی رغم کاهش تولید

ادامه روند صعودی صادرات نفت روسیه علی رغم کاهش تولید

داده‌های ردیابی کشتی‌ها که توسط بلومبرگ گردآوری شده است، نشان می‌دهد محموله‌های نفت خام روسیه در هفته منتهی به 21 آوریل علیرغم کاهش تولید 500 هزار بشکه‌ای در روز، به میانگین 3.4 میلیون بشکه در رسیده است.

جولیان لی از تحلیلگران بلومبرگ در این باره گفت: محموله های نفت خام روسیه در هفته گذشته تنها نسبت به هفته قبل حدود 35000 بشکه در روز کاهش یافت و به میانگین 3.4 میلیون بشکه در روز در هفته منتهی به 21 آوریل رسید.

صادرات نفت خام روسیه 72 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به طور میانگین به 3.46 میلیون بشکه در روز بر اساس میانگین چهار هفته ای رسید که معیار قابل اعتمادتری از صادرات نسبت به ردیابی هفتگی نفتکش هاست. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده بلومبرگ، میانگین چهار هفته‌ای، بالاترین میزان صادرات روسیه را در ده ماه اخیر نشان می‌دهد.
بیشتر نفت خام روسیه اکنون به آسیا و عمدتاً به چین و هند صادر می شود. میانگین صادرات چهار هفته ای نفت خام روسیه به آسیا در چهار هفته منتهی به 21 آوریل به رکورد 3.28 میلیون بشکه در روز رسید که 100 هزار بشکه در روز بیشتر از دوره چهار هفته قبل منتهی به 31 مارس بود.

مقاصد اصلی محموله‌های نفت خام روسیه همچنان چین، هند و ترکیه است، در حالی که محموله‌هایی که در حال حاضر به عنوان «مقصد ناشناخته» نامگذاری شده‌اند، در نهایت به یکی از این سه کشور ختم می‌شوند.

در هفته منتهی به 14 آوریل، پس از یک هفته کاهش صادرات در اوایل آوریل، محموله های نفت خام روسیه دوباره به بالای 3 میلیون بشکه در روز بازگشت.
افزایش صادرات نفت خام روسیه در دو هفته گذشته منعکس کننده کاهش تولید 500 هزار بشکه ای در روز و ادعای مسکو مبنی بر کاهش تولید خود در ماه مارس به میزان 700 هزار بشکه در روز نیست.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *