آیا تحریم ها صادرات نفت روسیه را کاهش داد؟

, ,
آیا تحریم ها صادرات نفت روسیه را کاهش داد؟

تحریم ها صادرات نفت روسیه را کاهش نداد; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

جدیدترین داده‌های Kpler نشان می دهد تولیدکنندگان نفت خام روسیه در ماه فوریه موفق به صادرات 7.32 میلیون بشکه در روز نفت خام و فرآورده‌های نفتی شده‌اند که حاکی از این است ممنوعیت محموله های نفت خام روسیه از طریق دریا به اروپا و تعیین سقف قیمت، مانع جریان نفت این کشور نشده است.

این گزارش افزود: علی رغم اجرا شدن تحریم های نفتی علیه روسیه صادرات نفت خام این کشور برابر با  7.32میلیون بشکه در روز در ماه فوریه بود که تا حد زیادی با صادرات ماه دسامبر برابر است.

ویکتور کاتونا، تحلیلگر نفت خام Kpler در این باره گفت: روسیه صادرات خود را به دلیل اختلالات مربوط به آب و هوا در ماه دسامبر کاهش داد به همین دلیل برخی از محموله ها در ماه ژانویه صادر شده است. در نتیجه صادرات نفت روسیه در ژانویه افزایش یافت و اکنون صادرات فوریه به سطح دسامبر کاهش یافته است. و مجدد، آب و هوای نامناسب باعث محدودیت مقدار صادرات نفت خام در این ماه شده به طوری که بندر نووروسیسک در این ماه مکرراً تعطیل شد.

روسیه اعلام کرده است که میزان تولید نفت خام خود را به 500 هزار بشکه در روز کاهش می دهد و هند با نظارت بیشتر تامین کنندگان مالی برای اثبات اینکه نفت خام خریداری شده از روسیه زیر سقف قیمت 60 دلاری بوده، مواجه شده است.

محاسبات جدید مؤسسه مالیه بین‌الملل، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که روسیه پس از سقف قیمت نفت تعیین شده، بیشتر از سقف مجاز، پول دریافت کرده است.

به طور متوسط، محاسبات نشان می دهد که روسیه نفت خام خود را پس از سقف قیمتی تعیین شده، حدود 74 دلار فروخته است به همین دلیل تحلیل گران خواستار «تحقیقات بیشتر در مورد این تراکنش ها » شدند.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *