افزایش صادرات نفت روسیه

افزایش صادرات نفت روسیه

افزایش صادرات نفت روسیه: اطلاعات مربوط به تولید نفت محرمانه شد

منابع آگاه بر این باورند که روسیه احتمالا هدف کاهش تولید داوطلبانه خود را در ماه گذشته از دست داده است، زیرا از یک سو صادرات نفت خام این کشور نسبت به فوریه اندکی افزایش یافته و تحویل به پالایشگاه‌های داخلی بدون تغییر باقی مانده است.

مسکو پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد تولید نفت خام خود را از ماه مارس به میزان 500 هزار بشکه در روز در واکنش به تحریم های غرب کاهش دهد.
قرار بود تولید نفت روسیه از 9.975 میلیون بشکه در روز به کمتر از 9.475 میلیون بشکه کاهش یابد. تولید نفت خام و میعانات گازی در ماه فوریه به 11.083 میلیون بشکه در روز رسید.
در حالی که اطلاعات مربوط به تولید نفت روسیه طبقه بندی و محرمانه شده است، با این حال، به گفته منابع آشنا با داده های روسیه، تولید نفت این کشور به حدود 10.6 میلیون بشکه در روز رسیده است.

بدون احتساب حدود یک میلیون بشکه در روز میعانات گازی که روسیه تولید می کند، انرژی اینتلیجنس تخمین می زند که تولید نفت خام می تواند در ماه مارس حدود 9.7 میلیون بشکه در روز باشد.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اخیرا اذعان کرده است که مسکو از برنامه کاهش تولید عقب مانده است، اما او همچنین اطمینان داد که این کشور به زودی به این هدف خواهد رسید.

پس از تصمیم هشت عضو دیگر ائتلاف اوپک پلاس، از جمله عربستان سعودی، برای پیوستن به کاهش تولید داوطلبانه در ماه های می تا دسامبر، روسیه کاهش تولید خود را تا پایان سال تمدید کرد.

هدف جلوگیری از کاهش قیمت ها است، چیزی که روسیه قطعا نمی خواهد با آن روبرو شود.
وزارت دارایی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که قیمت نفت خام اورال روسیه در ماه مارس به طور متوسط 47.85 دلار در هر بشکه بوده که 31.25 دلار در هر بشکه کمتر از میانگین قیمت برنت در ماه گذشته است. بودجه دولتی روسیه بر اساس قیمت اورال 70.1 دلار در هر بشکه است.

صادرات نفت خام روسیه در ماه مارس

صادرات نفت خام روسیه در ماه مارس به حدود 4.6 میلیون بشکه در روز رسید که نسبت به 4.5 میلیون بشکه در روز در فوریه افزایش داشت.
در شرق، محموله‌های خط لوله مستقیماً به چین و همچنین عرضه از طریق دریا در ماه مارس کاهش یافت. تحویل به پالایشگاه های روسیه در ماه گذشته به 5.78 میلیون بشکه در روز رسید در مقابل 5.73 میلیون بشکه در روز در فوریه و 5.8 میلیون بشکه در روز در ژانویه.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *