سقف قیمت نفت می تواند کسری بودجه سال 2023 روسیه را افزایش دهد

, ,
سقف قیمت نفت می تواند کسری بودجه سال 2023 روسیه را افزایش دهد

به گزارش بازار نفت و گاز، وزیر دارایی روسیه اعلام کرده است که سقف قیمت نفت می تواند بر درآمد صادراتی این کشور تأثیر بگذارد و کسری بودجه آن را به بالای 2 درصد برساند. این اولین بار است که یک مقام روسی اذعان می کند که سقف قیمت نفت می تواند بر اقتصاد این کشور تأثیر منفی بگذارد.

سیلوانوف می‌گوید که این کشور از بازارهای بدهی استفاده خواهد کرد تا کسری را کاهش دهد. روسیه انتظار دارد در سال 2022 کمی بیش از 2 تریلیون روبل (29 میلیارد دلار) از صندوق ثروت ملی (NWF) استفاده کند زیرا مجموع هزینه ها از 30 تریلیون روبل فراتر می رود که بیشتر از بودجه اولیه است.

انتظار می‌رود که با کاهش فروش نفت و گاز به اروپا، جریان‌های نقدی روسیه در سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

یولیا سویرینکو، معاون اول نخست وزیر و وزیر اقتصاد اوکراین گفت: ما انتظار داریم که درآمد روسیه به زیر سطح بحرانی 40 میلیارد دلار در هر سه ماهه برسد. او ابراز امیدواری کرده است که کاهش سود، ادامه جنگ گسترده برای روسیه را دشوارتر کند.

به گزارش رویترز، به دلیل کاهش قیمت نفت خام و همچنین ترس از اینکه تحریم‌های نفت روسیه می‌تواند به درآمد صادراتی کشور ضربه بزند، از 70 دلار برای هر دلار آمریکا افت کرد و به پایین‌ترین سطح در بیش از هفت ماه گذشته رسید. سهام روسیه نیز ضربه خورده است، به طوری که شاخص RTS بر اساس دلار با 5.4 درصد کاهش به 982.8 واحد رسید که پایین ترین رقم در بیش از دو ماه گذشته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *