تحریم های غرب درآمد نفتی روسیه را چقدر کاهش داد؟

, ,
تحریم های غرب درآمد نفتی روسیه را چقدر کاهش داد؟

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

آمارهای منتشر شده از سوی یک رسانه غربی نشان می دهد صادرات نفت روسیه طی هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن 820 هزار بشکه در روز کاهش داشته است. بلومبرگ با رصد اطلاعات و داده های نفتکش ها به این جمع بندی رسیده است که صادرات نفت روسیه از پایانه های مهم صادراتی طی هفته گذشته با افت 820 هزار بشکه در روز روبرو شده است.

این آمارها نشان می دهد صادرات نفت روسیه از طریق دریا در این مدت به 2.98 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به هفته قبل از آن افت شدیدی داشته است. میانگین صادرات نفت روسیه در 4 هفته اخیر به حدود 3 میلیون بشکه در روز رسیده که تقریبا معادل صادرات نفت این کشور در شش ماه دوم 2022 میلادی است.

خبرنگار بلومبرگ ضمن اشاره به کاهش محسوس قیمت نفت اورال روسیه و همین طور افت چشمگیر صادرات نفت خام این کشور طی هفته های اخیر به این نتیجه رسیده است که درآمدهای نفتی مسکو به پایین ترین سطح از زمان جنگ اوکراین رسیده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرده است که صادرات نفت روسیه در ماه دسامبر نسبت به نوامبر تنها 200 هزار بشکه در روز کاهش یافته و درآمدهای نفتی این کشور نیز در ماه دسامبر با 3 میلیارد دلار کاهش به 12.6 میلیارد دلار رسیده است.

مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک مستقر در فنلاند برآورد کرده است که تحریم های اروپا و اعمال سقف قیمت نفت، روزانه موجب کاهش 174 میلیون دلاری درآمد ارزی روسیه شده است.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *