افت 43 درصدی درآمدهای نفتی روسیه در ماه مارس 2023

,
درآمدهای نفتی روسیه در ماه مارس 2023

درآمدهای نفتی روسیه در ماه مارس 2023

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد صادرات نفت خام و فرآورده‌های پالایشی روسیه در ماه مارس به بالاترین سطح از آوریل 2020 رسیده است. آژانس بین المللی انرژی افزود: رشد فزاینده صادرات سوخت روسیه در این مدت موجب شده تا درآمدهای نفتی دولت پوتین نسبت به فوریه با افزایش یک میلیارد دلاری روبرو شود.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش بازار نفت به این مساله اشاره کرده است که صادرات نفت و محصولات پالایشی روسیه در ماه مارس 600 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 8.1 میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان صادرات این کشور در سه سال اخیر است.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد صادرات سوخت روسیه با جهش 450 هزار بشکه در روز به 3.1 میلیون بشکه در روز رسیده است. برآوردها نشان می دهد درآمدهای صادراتی نفت روسیه با یک میلیارد دلار افزایش نسبت به فوریه به بیش از 12.7 میلیارد دلار در ماه مارس رسیده است.

با این حال، به دلیل کاهش قیمت‌های بین‌المللی و تخفیف‌های گسترده‌ای که نفت روسیه با آن معامله می شود ، درآمدها همچنان 43 درصد کمتر از یک سال گذشته بود. روسیه اعلام کرده است که تولید نفت خود را تا پایان سال 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد. این هفته روسیه مدعی شد تولید خود را در ماه مارس 700 هزار بشکه در روز کاهش داده است.

شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها و تحلیلگران بر این باورند که روسیه توانسته است مقدار زیادی از صادرات نفت خام و سوخت خود را از اتحادیه اروپا به آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین منحرف کند. بخش عمده نفت خام روسیه اکنون به چین و هند می رود، در حالی که آفریقا و آمریکای لاتین به مراکز اصلی صادرات بنزین و گازوئیل روسیه تبدیل شده اند.

شرکت Gibson Shipbrokers در گزارش بازار خود اعلام کرد: تاکنون، ردیابی نفتکش ها نشان می دهد که روسیه در عرضه بیشتر سوخت خود در بازارهای غیر از اروپا نسبتاً موفق بوده است، اگرچه مسکو مجبور شده است محموله های خود را به بازارهای دور منتقل کند تا حجم صادرات را حفظ کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *