شرکت آرامکوی عربستان سومین شرکت بزرگ جهان شد

, ,
شرکت آرامکوی عربستان سومین شرکت بزرگ جهان شد

شرکت آرامکوی عربستان; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

بر اساس تازه ترین فهرست منتشر شده از سوی companycap.com، غول نفتی دولتی عربستان سعودی، اکنون سومین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. آرامکو با ارزش بازار 1.903 تریلیون دلار، پس از اپل (2.413 تریلیون دلار) و مایکروسافت (1.920 تریلیون دلار) به رتبه سوم سقوط کرده است.

تنها دو ماه پیش، در اواسط دسامبر، آرامکو با ارزش بازار 1.81 تریلیون دلار، پس از اپل، جایگاه دوم را در اختیار داشت. و قبل از آن، در ماه می سال گذشته، آرامکو با ارزش بازار 2.38 تریلیون دلار در صدر فهرست قرار گرفته بود.

الرجحی کاپیتال در گزارشی در ژانویه اعلام کرد که انتظار می رود سود خالص آرامکو در سه ماهه چهارم سال 2022 به دلیل چشم انداز ضعیف تقاضا که ناشی از کندی اقتصاد جهانی است، 6.3 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یابد و به 38.90 میلیارد دلار برسد.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو ماه گذشته در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت، در حالی که ارزش بازار آرامکو کاهش یافته است، این شرکت در حال پیش بینی بازگشایی چین برای افزایش تقاضای سوخت جت و تقاضای نفت خام است. امین ناصر در آن زمان گفت: “ما از نظر بازگشت تقاضا به بازار بسیار خوش بین هستیم.”

آرامکو تنها شرکتی نیست که چشم انداز خوبی برای تقاضای جهانی نفت دارد و اوپک همچنان “محتاطانه خوشبین” است.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *