سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری عربستان و چین برای ساخت مجتمع بزرگ پالایشگاهی – پتروشیمی

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری عربستان و چین برای ساخت مجتمع بزرگ پالایشگاهی - پتروشیمی

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری عربستان و چین

شرکت آرامکوی عربستان و شرکای چینی آن قصد دارند عملیات کامل یک پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی در شمال شرق چین را در سال 2026 آغاز کنند تا تقاضای فزاینده این کشور برای سوخت و پتروشیمی را برآورده کنند.

این پروژه در شهر پانجین استان لیائونینگ با سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری، دومین سرمایه گذاری بزرگ پالایشی-پتروشیمی آرامکو در چین خواهد بود.

آرامکو اعلام کرده است که شرکت پتروشیمی هواجین آرامکو (هاپکو) مجتمعی را که دارای یک پالایشگاه نفت با ظرفیت 300 هزار بشکه در روز و یک کراکر با ظرفیت تولید سالانه 1.65 میلیون تن اتیلن و 2 میلیون تن پارازایلن است، ساخته و راه اندازی خواهد کرد.

شرکت آرامکو افزود: ساخت و ساز این مجموعه در سه ماهه دوم پس از اینکه پروژه تاییدیه های اداری مورد نیاز را به دست آورد، آغاز خواهد شد. انتظار می رود این مجتمع بزرگ پالایشی پتروشیمی تا سال 2026 به طور کامل به بهره برداری برسد.آرامکو تا 210000 بشکه در روز نفت خام را به عنوان خوراک نیروگاه تامین خواهد کرد.

گروه دولتی NORINCO، سازنده تجهیزات نظامی چینی، 51 درصد سهام HAPCO را در اختیار دارد در حالی که گروه صنعتی آرامکو و پانجین شین‌چنگ به ترتیب 30 درصد و 19 درصد سهام دارند.

به طور جداگانه، آرامکو روز یکشنبه یک یادداشت تفاهم با استان جنوبی گوانگدونگ چین برای بررسی همکاری در بخش‌هایی از جمله انرژی، مالی، تحقیقات و نوآوری امضا کرد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *