صادرات نفت خام عربستان به پایین‌ترین حد در 28 ماه گذشته رسید

,
صادرات نفت خام عربستان

صادرات نفت خام عربستان

داده‌های Joint Organizations Data Initiative (JODI) در روز دوشنبه نشان داد که صادرات نفت خام عربستان سعودی در ماه اوت به پایین‌ترین حد در 28 ماه گذشته سقوط کرد زیرا بزرگترین صادرکننده نفت جهان به کاهش تولید خود برای تثبیت بازار ادامه داد. بر اساس آخرین داده‌های JODI، که داده‌های گزارش شده از بسیاری از کشورها را جمع‌آوری می‌کند، صادرات نفت خام عربستان در ماه اوت به 5.58 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که 428000 بشکه در روز نسبت به جولای کمتر بوده و پایین‌ترین سطح در 28 ماه گذشته است.

صادرات نفت خام این کشور از مارس امسال به طور پیوسته کاهش یافته است، از بالاترین رقم بیش از 7.5 میلیون بشکه در روز در ژانویه، به دلیل کاهش تولید اوپک پلاس که طی آن عربستان سعودی تولید را حدود 500000 بشکه در روز کاهش داد و به کاهش 1 میلیونی داوطلبانه عربستان سعودی که تا پایان امسال تمدید شده است.

بر اساس داده‌های JODI ، تولید نفت خام عربستان سعودی در ماه اوت با 95 هزار بشکه کاهش به 8.92 میلیون بشکه در روز رسید که کمترین میزان در 27 ماه گذشته است. عربستان در ژوئیه امسال اجرای کاهش داوطلبانه 1 میلیون بشکه در روز را آغاز کرد. پس از تمدید کاهش تولید به مدت یک ماه برای دو ماه متوالی، عربستان سعودی در سپتامبر اعلام کرد که کاهش تولید اضافی را تا پایان سال 2023 تمدید خواهد کرد.

اوایل این ماه، عربستان سعودی و روسیه، شرکای کلیدی اوپک پلاس، اعلام کردند علیرغم افزایش قیمت نفت خام در سپتامبر، کاهش عرضه نفت خود را در نوامبر حفظ می‌کنند. هم عربستان سعودی و هم روسیه تاکید کردند که کاهش مداوم عرضه نفت با هدف حفظ ثبات و تعادل در بازارهای نفت انجام شده است. کاهش تولید عربستان و کاهش صادرات نفت خام این کشور در ماه‌های اخیر بازار نفت را تشدید کرده است. عرضه پایین باعث شد قیمت ها در پایان سپتامبر به بالاترین سطح تا کنون در سال جاری افزایش یابد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *