عربستان قیمت نفت برای مشتریان آسیایی را به پایین‌ترین حد در 15 ماه اخیر رساند

عربستان قیمت نفت برای مشتریان آسیایی را به پایین‌ترین حد در 15 ماه اخیر رساند

عربستان قیمت نفت برای مشتریان آسیایی را به پایین‌ترین حد در 15 ماه اخیر رساند؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد: عربستان صادرکننده بزرگ نفت خام قیمت های نفت سبک عربی خود را برای مشتریان آسیایی به 1.80 دلار در هر بشکه بالاتر از میانگین قیمت نفت عمان/دوبی کاهش داده است.

این کاهش قیمت که 1.45 دلار کمتر از قیمت رسمی فروش نفت به مشتریان آسیایی در ماه ژانویه و مطابق با انتظارات بازار بوده ادر شرایطی اتفاق افتاده است که افزایش مجدد موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین رشد تقاضای جهانی را تهدید می کند و تاثیرات مثبت ناشی از تحریم های غرب علیه روسیه را خنثی کرده است.

این کاهش در حالی صورت می‌گیرد که روسیه نفت خود را از اروپا به آسیا می فرستد، در کنار محدودیت قیمتی که توسط گروه هفت (G7) اعمال شده و تجارت نفت روسیه را با استفاده از خدمات مالی، حمل و نقل دریایی و بیمه محدود می‌کند.

روسیه در ماه نوامبر به بزرگترین تامین کننده نفت خام چین و هند تبدیل شد، زیرا کشورهای آسیایی از تخفیف های زیاد استفاده کردند در حالی که کشورهای غربی از تجارت با مسکو اجتناب کردند.

عربستان برای سایر مناطق، قیمت نفت سبک عرب OSP خود را در شمال غربی اروپا با قیمت 1.50 دلار در هر بشکه کمتر از نفت برنت در ماه فوریه تعیین کرد که 1.40 دلار در هر بشکه کمتر از قیمت آن در ژانویه است. در همین حال، قیمت نفت سبک عربی OSP به ایالات متحده نسبت به ماه گذشته بدون تغییر در 6.35 دلار در برابر ASCI در ماه فوریه بود.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *