رفتار بالغانه عربستان با آمریکا بر سر عرضه نفت

,
رفتار بالغانه عربستان با آمریکا بر سر عرضه نفت

رفتار بالغانه عربستان با آمریکا بر سر عرضه نفت

وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرد : بر سر عرضه نفت با آمریکا بالغانه رفتار کردیم.

به گزارش بازار نفت و گاز، در آستانه اجلاس ابتکار سرمایه گذاری آینده عربستان سعودی که مدیران ارشد آمریکایی در آن حضور پیدا می کنند، تصمیم ماه جاری اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت، جنگ لفظی را بین ریاض و کاخ سفید برانگیخت.پیش از آن رابطه دو متحد قدیمی  بر سر موضع دولت بایدن در قبال قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد ریاض، جنگ یمن و همچنین روابط رو به گسترش عربستان با چین و روسیه، تیره شده بود.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در اجلاس ابتکار سرمایه گذاری آینده در پاسخ به این که پس از کاهش تولید اوپک پلاس و مهلت پنجم دسامبر برای اجرای سقف قیمت برای صادرات نفت روسیه، روابط انرژی با آمریکا چطور به وضع عادی برمی گردد، اظهار کرد: تصور می کنم که ما به عنوان عربستان سعودی، تصمیم گرفتیم آدم بالغ باشیم. مدام می شنویم که شما با ما هستید یا علیه ما؟ آیا فضایی برای این که “ما با مردم عربستان سعودی هستیم” وجود دارد.

خالد الفالح، وزیر سرمایه گذاری عربستان سعودی پیش‌تر گفته بود در نهایت ریاض و واشنگتن اختلافات ناخواسته را پشت سر خواهند گذاشت.

اوپک پلاس، در واشنگتن در آستانه انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر که دموکراتها تلاش می کنند اکثریت خود در کنگره و سنا را حفظ کنند،نگرانیهایی را  در خصوص احتمال بالاتر رفتن قیمتهای بنزین به وجود آورده است.

بر اساس گزارش رویترز، بایدن اعلام کرده است پس از اقدام اخیر اوپک پلاس، پیامدهایی برای روابط آمریکا با عربستان سعودی وجود خواهد داشت.

منابع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *