پیشنهادات جذاب روس ها فروش نفت ایران به چین را دشوار کرد

پیشنهادات جذاب روس ها فروش نفت ایران به چین را دشوار کرد

فروش نفت ایران به چین; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

پلتس در تازه ترین تحلیل خود ضمن اشاره به رشد فزاینده واردات نفت خام روسیه از سوی چین نوشت، پالایشگاه های مستقل چین طیف گسترده ای از گریدهای مختلف نفت خام روسیه را پذیرفته اند.

پالایشگاه‌های مستقل چین در استان شاندونگ تمایل زیادی دارند تا نفت خام روسیه را نه تنها به مقدار بسیار زیاد، بلکه در گریدهای مختلف خریداری کنند و این بخش آماده دریافت محموله‌های نفت خام شیرین بارگیری شده از منطقه شمال غربی روسیه در قطب شمال است.

منابع تجاری مستقر در شاندونگ به پلتس گفتند که حداقل پنج محموله، مجموعاً 605000 تن یا 4.43 میلیون بشکه نفت خام از منطقه قطب شمال روسیه تا پایان فوریه به بنادر شاندونگ ارسال شده است که اولین ورود نفت خام سبک شیرین آرتیک روسیه به چین در سال جاری به شمار می رود.

پیشنهادهای جذاب، تخفیف های نقدی

یک منبع تجاری در یک پالایشگاه مستقل در شاندونگ گفت که دو گرید نفت خام روسیه در قطب شمال حداقل 2 دلار در هر بشکه ارزان تر از سایر گریدهای مشابه هستند، که آن را برای پالایشگاه های مستقل جذاب می کند.

منابع معاملاتی با اطلاع مستقیم از این موضوع گفتند، نفت خام واراندی روسیه با تخفیف 10 دلاری در هر بشکه نسبت به قیمت نفت برنت معامله شده است.

منابع اگاه فاش کردند که اختلاف قیمتی برای گریدهای مختلف نفت روسیه در هفته های اخیر به طور گسترده ای قابل ملاحظه بوده است به طوری که پیشنهادات برای نفت اورال روسیه حدود 14 دلار در هر بشکه نسبت به آی سی ئی برنت ارزان تر بوده است.

منابع آگاه همچنین گفتند که پیشنهادات جذاب قیمتی از سوی روس ها، درخواست و تقاضا برای نفت این کشور را افزایش داده و موجب شده است تقاضا برای محموله های ایرانی کاهش یابد.

این منابع گفتند که پالایشگاه های مستقل چینی اکنون طیف گسترده تری از گریدهای نفت روسی برای انتخاب دارند که فروش محموله های ایرانی در چین را بسیار دشوار می کند.
با وجود برنامه روسیه برای کاهش تولید 500000 بشکه در روز در ماه مارس، انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده، نفت بیشتری از روسیه به بخش مستقل پالایشگاهی چین سرازیر شود.

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *