گلدمن ساکس: فروش نفت روسیه بالاتر از قیمت های اعلام شده

گلدمن ساکس: فروش نفت روسیه بالاتر از قیمت های اعلام شده

فروش نفت روسیه بالاتر از قیمت های اعلام شده; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

گلدمن ساکس مدعی شد: فروش نفت روسیه بالاتر از قیمت های اعلام شده بانک آمریکایی گلدمن ساکس ادعا کرده است که شرکای تجاری روسیه نفت صادراتی این کشور را با قیمت هایی بسیار بالاتر از قیمت های اعلام شده خریداری می کنند که این اقدام می تواند مسکو را از تاثیر تحریم های غرب دور نگه دارد.

این بانک در یادداشتی تخمین زده است که شکاف بین میانگین قیمت موثر پرداختی و قیمت اعلام شده از مارس گذشته افزایش یافته است و در دسامبر به حدود 25 دلار در هر بشکه رسیده است.

گلدمن ساکس نوشت: «ما استدلال می‌کنیم که انعطاف‌پذیری در تولید تاکنون ممکن است تا حدی منعکس‌ کننده این باشد که قیمت موثر پرداخت شده برای نفت روسیه به‌ طور قابل‌ توجهی بیشتر از قیمت های اعلام شده است.

روسیه در واکنش به آخرین تحریم‌های غرب، از جمله سقف‌های قیمتی که برای محدود کردن درآمدهای مسکو طراحی شده‌اند، روز جمعه اعلام کرد که تولید نفت خود را در ماه مارس سال جاری 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد. پس از حمله روسیه به اوکراین تقریباً یک سال پیش، قیمت نفت برنت به سطوحی نزدیک به بالاترین حد خود رسید، اما بعداً کاهش یافت و نفت اورال روسیه با تخفیف‌های زیادی معامله شد زیرا خریداران اروپایی از خرید آن اجتناب کردند.

مجلس دومای روسیه اواخر شنبه لایحه ای را ارائه کرد که در آن تخفیف هایی برای صادرات نفت روسیه تعیین می کند که معمولاً با تخفیف نسبت به برنت معامله می شود. گلدمن ساکس هفته گذشته پیش بینی خود از قیمت نفت را برای سال جاری و سال آینده کاهش داد اما گفت که همچنان انتظار دارد قیمت ها تا دسامبر به تدریج به 100 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

این بانک همچنین اعلام کرده است که کاهش تولید روسیه “محرک اصلی” این پیش‌بینی است، همراه با بازگشت تقاضای چین پس از لغو محدودیت‌های کرونایی.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *