روسیه روزانه بیش از 3 میلیون بشکه نفت خام به آسیا ارسال می کند

,
روسیه روزانه بیش از 3 میلیون بشکه نفت خام به آسیا ارسال می کند

به گزارش بازار و نفت، روسیه همچنان روزانه میلیون ها بشکه نفت خام به آسیا می فرستد. بسیاری از خریداران آسیایی به ائتلاف موسوم به قیمت سقف نپیوسته‌اند و تاکنون مانند همیشه با محموله‌های روسی تجارت می‌کنند. معاملات با ESPO بالاتر از سقف قیمت نشان می دهد که در حال حاضر، روسیه نفتکش ها و شرکت های بیمه را برای ارائه پوشش و حمل و نقل برای درجه ESPO دارد.

روسیه در هفته منتهی به 9 دسامبر روزانه بیش از 3 میلیون بشکه نفت خام به آسیا ارسال می کرد، هفته ای که تحریم اتحادیه اروپا بر واردات نفت خام روسیه از طریق دریا اجرایی شد، داده های ردیابی کشتی ها توسط بلومبرگ نظارت می شود. روز دوشنبه نشان داد. بر اساس این داده ها، حجم ارسال شده به آسیا، جایی که خریداران اصلی نفت خام روسیه چین و هند هستند، 89 درصد از کل نفتی است که هفته گذشته تا 9 دسامبر از بنادر روسیه خارج شده است.

بیش از نیمی از نفتکش های بارگیری شده با نفت خام روسیه به سمت کانال سوئز به مقصد آسیا در حال حرکت بودند، بدون اینکه مقصدی نشان داده شود. جولیان لی از بلومبرگ نیوز خاطرنشان می کند که بلافاصله مشخص نیست که آیا نفت قبلاً به خریداران مهم ترین منطقه واردکننده نفت، آسیا فروخته شده است یا خیر.

روسیه همچنان به فروش نفت خام خود به آسیا ادامه می دهد، جایی که خریداران به ائتلاف موسوم به قیمت سقف نپیوسته اند و تا کنون مانند همیشه با محموله های روسیه تجارت می کنند. معامله گران هفته گذشته به بلومبرگ گفتند، گرید ESPO روسیه، نفت خام خاور دور روسیه، در آسیا بالاتر از سقف قیمتی 60 دلار فروخته می شود، زیرا به نظر می رسد روسیه در حال حاضر مسیر کوتاه روسیه خاور دور چین را با نفتکش ها و بیمه روسیه انجام می دهد.

برخی از پالایشگاه های مستقل در چین قبلاً برای نفت خام ESPO با تحویل در ژانویه این گرید سفارش داده اند که قیمت آن در روز پنجشنبه توسط آرگوس مدیا 67.11 دلار در هر بشکه نفت خام ارزیابی شد. معاملات با ESPO بالاتر از سقف قیمت نشان می دهد که در حال حاضر، روسیه تانکرها و شرکت های بیمه را برای پوشش و حمل و نقل برای درجه ESPO دارد، که می تواند در کمتر از یک هفته از خاور دور روسیه به چین برسد.

در حالی که انتقال نفت خام ESPO برای روسیه از خاور دور به چین آسان‌تر است، قیمت نفت اورال روسیه که از بندر پریمورسک در بالتیک حمل می‌شود، در روز پنج‌شنبه بسیار پایین‌تر از سقف قیمتی تعیین شد که تنها 41.59 دلار در هر بشکه نفت خام بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *