چالش روسیه برای ارسال محموله های نفتی به آسیا

چالش روسیه برای ارسال محموله های نفتی به آسیا

چالش روسیه برای ارسال محموله های نفتی به آسیا

بر اساس اعلام منابع تجاری و داده‌های ردیابی، حداقل چهار فروند نفتکش غول پیکر چینی، نفت خام اورال روسیه را به چین ارسال کرده اند که علت اصلی آن ممنوعیت استفاده از خدمات باربری و بیمه شرکتهای غربی بوده است.

به گزارش بازار نفت و گاز، پس از آن که ولادیمیر پوتین شی جین پینگ، روسای جمهور چین و روسیه، پیش از جنگ اوکراین همکاری تجاری و اقتصادی بدون محدودیت را آغاز کردند، چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان، علیرغم تحریم های غرب به خرید نفت روسیه ادامه داد.

منابع آگاه گفتند که پنجمین سوپرتانکر(VLCC)، نفت خام روسیه را به هند ارسال می کند . هند نیز مانند چین، نفت روسیه با تخفیف زیادی خریداری می کند زیرا بسیاری از خریداران غربی به سایر تامین‌کنندگان روی آورده‌اند و تمایلی به خرید از روسیه ندارند. طبق منابع و داده های ردیابی کشتی شرکت Eikon، بارگیری هر پنج محموله بین 22 دسامبر تا 23 ژانویه برنامه ریزی شده است.

سقف قیمتی گروه 7 که در ماه دسامبر تعیین شد به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد نفت روسیه را از طریق دریا وارد کنند، اما شرکت‌های کشتیرانی و بیمه را از حمل و نقل محموله‌های خام روسیه منع می‌کند مگر اینکه به قیمت کمتر از سقف 60 دلار فروخته شود.

 از آنجایی که ایالات متحده و متحدانش تلاش کردند درآمدهای انرژی مسکو را برای محدود کردن توانایی این کشور برای تامین مالی جنگ اوکراین کاهش دهند، روسیه به سرعت صادرات نفت خود را از اروپا در سال گذشته، عمدتا به آسیا، تغییر داده است.

منبع: رویترز

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *