امارات نگران کمبود عرضه نفت در سال 2024 است

, ,
امارات نگران کمبود عرضه نفت در سال 2024 است

کمبود عرضه نفت در سال 2024; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

وزیر انرژی امارات متحده عربی مشکل عمده بازارهای نفت در سال 2024 را کمبود عرضه دانست تا تقاضا. وی معتقد است بازار جهانی نفت در حال حاضر متعادل است که با این وجود بعید است اوپک پلاس سهمیه تولید خود را به این زودی تغییر دهد.

مدیرعامل آرامکو عربستان نیز در اوایل هفته جاری (هفته دوم فوریه) اظهارات مشابهی را مطرح کرده و سرمایه گذاری کم در صنعت نفت را یک مشکل جدی عنوان کرد. کاهش تولید نفت در بسیاری از کشورها و عرضه ناکافی نفت خام مشکل بزرگ ‌تری برای بازار نفت در سال آینده به دنبال خواهد داشت.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی گفت: امارات نگران تقاضا نیست بلکه نگران این است که آیا در آینده منابع کافی در اختیار خواهد داشت یا خیر. این مقام ارشد انرژی در یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان و تاثیرگذارترین اعضای اوپک نگرانی اصلی را کاهش تولید بسیاری از کشورها دانست.

به گفته المزروعی، بازار جهانی نفت در حال حاضر متعادل است و این نشان می دهد که اوپک پلاس با توجه به اعلام هفته گذشته روسیه مبنی بر کاهش تولید خود در ماه مارس به میزان 500 هزار بشکه در روز، برای تغییر سهمیه های تولید عجله نخواهد کرد.

دو عضو اوپک پلاس روز جمعه به رویترز گفتند این گروه در حال حاضر برنامه‌ ای برای تغییر مسیر اهداف تولید نفت خود پس از اعلام کاهش تولید نفت توسط روسیه ندارد. به گفته کرملین، روسیه برنامه خود برای کاهش تولید را با برخی از اعضای ائتلاف اوپک پلاس، که در آن روسیه یکی از اعضای کلیدی گروه تولیدکنندگان غیراوپک است، مطرح کرد.

یک منبع دولتی روسیه گفته است قبل از اعلام این تصمیم، روسیه به طور رسمی با اوپک پلاس در مورد برنامه های خود مشورت نکرده بود. نگرانی های امارات از عرضه نفت در سال آینده، آخرین اظهارات اعضای اوپک بود که این هفته نیز گفتند صنعت نفت از کمبود سرمایه گذاری رنج می برد.

 هیثم الغیس، دبیر کل اوپک، اوایل این هفته گفت صنعت نفت چندین سال تحت تأثیر سرمایه ‌گذاری ناکافی قرار گرفته است و از فعالان اقلیم خواست تا این مشکل را جدی بگیرند. امین ناصر، مدیرعامل آرامکو عربستان سعودی، نیز سرمایه‌ گذاری‌ های زیست‌ محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را تهدیدی برای صنعت انرژی دانست اگر علیه صنعت نفت و گاز عمل کنند.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *